Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Jezioro Żywieckie

Noclegi w pobliżu Jeziora Żywieckiego

Jezioro Żywieckie

Jezioro Żywieckie jest to zbiornik retencyjny znajdujący się na rzece Sole niedaleko Żywca. Powstał w 1966 roku. Położony jest na granicy Beskidu Małego oraz Kotliny Żywieckiej. Jezioro w najgłębszym miejscu ma ponad 26 metrów. Przy zaporze znajduje się również elektrownia wodna, a obecnie jezioro Żywiec wykorzystywane jest zarówno w celach turystycznych, jak i do produkowania energii elektrycznej. Zadaniem zbiornika jest również ochrona przeciwpowodziowa oraz regulowanie dopływów Wisły.

Atrakcje na jeziorze

Jezioro Żywiec zwłaszcza w okresie letnim tętni życiem. W ciepłe dni jest to zbiornik pełen rowerków wodnych i żaglówek. Z tego też powodu w pobliżu jeziora powstały ośrodki turystyczne, a cały teren stał się miejscem typowo wypoczynkowym. To duża atrakcja zarówno regionu Beskidu Żywieckiego, jak i Beskidu Małego. Wokół jeziora powstały liczne trasy widokowe, piesze i rowerowe trasy turystyczne, a na brzegach jeziora znajdują się przyjazne plaże idealne do spędzenia wolnego czasu w ciszy i spokoju.

Wśród wszystkich atrakcji wyróżnić należy jednak sporty wodne, które można tam uprawiać. Na terenie zbiornika można wypożyczyć sprzęt wodny, a także zapisać się do jednej z funkcjonujących niedaleko szkół pływackich lub żeglarskich. Turyści mogą w ten sposób uprawiać sporty pod profesjonalnym okiem doświadczonych instruktorów. Obok żaglówek na jeziorze spotkać można również statki wycieczkowe.

Wypoczynek nad jeziorem

Jezioro Żywieckie jest również idealnym miejscem dla wędkarzy, wodników oraz grzybiarzy, gdyż zbiornik położony jest obok gęstego lasu. Wędkarze mają do dyspozycji miejsce do łowienia o powierzchni ponad 1000 ha, a złowione okazy można przyrządzić później na zorganizowanym ognisku w pobliskich polanach.

Wycieczka nad jezioro jest to doskonały pomysł na wakacje na łonie przyrody. Jest to miejsce, w którym wypocznie zarówno samotnik, jak i rodzina z małymi dziećmi. Dzieciaki będą z pewnością zachwycone możliwością korzystania z jeziora i plaży. W słoneczne dni relaks na plaży jest czymś wyjątkowym. Do zalet zbiornika można również zaliczyć łatwy dojazd, wiele miejsc noclegowych oraz okoliczne atrakcje, które z pewnością nie pozwolą nam się nudzić w tym miejscu.

Polecane obiekty w pobliżu Jeziora Żywieckiego