Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Parku Zamkowego w Żywcu

Park Zamkowy w Żywcu

Przy ulicy Zamkowej w Żywcu wzdłuż Starego Zamku i Pałacu rozciąga się urokliwy, zabytkowy Park Zamkowy, zwany jest również Parkiem Habsburgów. Został założony w osiemnastym wieku. Początkowo był to park w stylu francuskim, jednak po przekształceniach stał się parkiem w stylu angielskim. Zajmuje powierzchnię około 26 ha. Jest to jedna z najpiękniejszych części miasta Żywiec, ulubione miejsce do spacerowania i odpoczywania na łonie natury.

Atrakcje i rozrywki

Pierwszą i najważniejszą atrakcją parku jest Domek Chiński powstały w osiemnastym wieku. Prowadzą do niego kamienne mostki, a w budynku aktualnie znajduje się kawiarnia. Budowla ta to pozostałość po dawnej architekturze ogrodowej. Domek zbudowany został na planie ośmioboku, usytuowany jest na wysepce, dookoła znajduje się staw, po którym pływają kolorowe ryby oraz kaczki. Park pełen jest ciekawych i romantycznych alejek, które zachęcają do spacerów. Dla dzieci atrakcją z pewnością są place zabaw. Na krańcach parku powstało również mini zoo oraz Stajnia Miejska, która jest atrakcją nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych.

Pozostałe atrakcje Parku

Park Miniatur

W 2012 roku w parku powstał również Park Miniatur. Znajdują się tam repliki znanych i zabytkowych obiektów z Podbeskidzia. Pomiędzy Pałacem Habsburgów a Starym Zamkiem znajduje się ozdoba studnia wykonana przez żywieckiego rzemieślnika. Park Zamkowy posiada również polany widokowe. Na terenie parku rośnie wiele ciekawych gatunków drzew. Jest to przede wszystkim: klon, lipa, jezion i dąb. Najstarsze drzewa w parku mają ponad trzysta lat. Spotkać można również ozdobne krzewy i pnącza. Park najpiękniej wygląda wiosną i wczesnym latem, a także początkiem jesieni, kiedy zamienia się w kolorowe i pogodne miejsce do odpoczynku.

Zwiedzanie

Park dostępny jest dla zwiedzających przez cały rok. Od poniedziałku do piątku teren ten otwarty jest od godziny 09:00 do 16:00, a w sobotę i niedzielę od godziny 10:00 do 16:00. Wstęp jest darmowy, bezpłatne są również wszelkiego rodzaju atrakcje dostępne na terenie parku.

 

Polecane obiekty w pobliżu Parku Zamkowego w Żywcu