Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Korbielów - oferta noclegu w Korbielowie i okolice

Baza noclegowa Korbielowa

W Korbielowie znajdziemy ponad 100 obiektów noclegowych, w tym najpopularniejsze - kwatery prywatne (aż 20% wszystkich obiektów), pensjonaty i tanie agroturystyki. Najwięcej ofert zlokalizowanych jest wzdłuż ul. Beskidzkiej i Granicznej oraz od Szczyrboka do ośrodka narciarskiego Pilsko-Korbielów. Pensjonaty i dwa z trzech hoteli w miejscowości znajdują się właśnie obok wspomnianego ośrodka i stacji Pilsko-Extreme (trzeci mieści się kilometr dalej, na ul. Granicznej). Idąc na szlak mamy do dyspozycji tani nocleg w schronisku na Hali Miziowej i bacówce „Hala Górowa” z bazą namiotową. Dwa pozostałe schroniska znajdują się na ul. Beskidzkiej. Z Żywca do Korbielowa prowadzi droga wojewódzka nr 945, działa tutaj stacja PKP oraz dość duża oferta komunikacji autobusowej.

Informacje o Korbielowie

Znany zimowy kurort Beskidu Żywieckiego położony u podnóża góry Pilsko – Korbielów. Wioska zlokalizowana w dolinie Glinki, to zimowy raj dla narciarzy i miłośników sportów zimowych. Latem przyciągają w te okolice liczne i urozmaicone szlaki górskie. Główną atrakcją jest szczyt Pilsko – drugie najwyższe wzniesienie Beskidu, zaraz po Babiej Górze. Korbielów leży w pobliżu Jeleśni (9 km) oraz blisko przejścia granicznego ze Słowacją (3 km). Do Żywca jest stąd 23 km.

Atrakcje u podnóża Pilska

Korbielów to jedna z bardziej atrakcyjnych miejscowości na ferie zimowe – ok. 15 orczyków w samej wiosce i jej okolicy, 4 wyciągi krzesełkowe, tyleż samo naśnieżanych sztucznie i oświetlanych tras. Ośrodek Pilsko jest drugim w Polsce, najwyżej położonym obiektem narciarskim (za Kasprowym Wierchem w Tatrach). Jest tu wiele pieszych szlaków turystycznch, prowadzących np. do Przyborowa, Przełęczy Przysłopy czy Glinne, a także do Sopotni Wielkiej. Warto pozwiedzać okoliczne zabytki, wśród nich osada wołoska, drewniana kaplica z XIX wieku czy z tegoż samego okresu drewniany dom. Zaledwie 5 minut samochodem od wioski znajduje się miejscowość Krzyżowa z pozostałościami schronów bojowych. Tam też co roku organizowany jest Piknik Militarny z inscenizacjami historycznymi i licznymi atrakcjami. W samym zaś Korbielowie odbywają się biegi na Pilsko, w tym wydarzenie o nazwie Run Mount Everest, podczas którego uczestnicy mają do wyboru kilka tras: od 75 do 10 km.