Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Czarna Góra - oferta noclegu w Czarnej Górze i okolice

Oglądasz Czarna Góra (Stronie Śląskie / kłodzki / dolnośląskie).
Czy chodziło Ci o:

  • 1

Miejsca noclegowe w Czarnej Górze

Czarna Góra to wymarzone miejsce na nocleg dla narciarzy. Zaraz obok stoku znajduje się resort, oferujący turystom zakwaterowanie w aparthotelu, apartamentach czy willi. Jest to dobra opcja dla wszystkich, którzy chcą spędzić czas na stoku i mieć zapewniony wysoki standard wypoczynku. Tuż obok mieszczą się także inne noclegi - apartamenty oraz pensjonaty i agroturystyki dla osób, które chcą się zatrzymać poza samym ośrodkiem narciarskim. We wsi Sienna (jedyne 550 m) bazę wypadową można znaleźć w pensjonacie, agroturystyce czy prywatnych kwaterach. Także w Stroniu Śląskim (10 min. samochodem) mamy do wyboru pensjonaty, kwatery prywatne czy apartamenty tuż obok Muzeum Minerałów. Osoby nastawione na zwiedzanie powinny także zastanowić się nad noclegiem obok Kletna (dostępna willa) czy w Międzygórzu – zainteresowani mogą przenocować w domu wypoczynkowym, willi czy pensjonacie.

Czarna Góra – Dolnośląskie

Szczyt Sudetów o wysokości 1205 m n.p.m. położony na terenie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego we wsi Sienna na Ziemi Kłodzkiej. Dobrą widoczność daje jej wysoki oraz stromy szczyt, kontrastujący z innymi wzniesieniami w okolicy. Zlokalizowany tu ośrodek narciarski to duże centrum sportowe, z trasami dostępnymi na Czarnej Górze i na sąsiednim stoku Żmijowca (1153 m n.p.m.). Historycy twierdzą, że nazwa Czarna Góra wzięła się od północnej, a więc ciemnej strony szczytu. Do ośrodka na zboczach Czarnej Góry można dojechać od Lądka-Zdroju (13 km) i Stronia Śląskiego drogą nr 392 lub od Kłodzka (32 km) oraz Bystrzycy Kłodzkiej (18 km) drogą nr 388, następnie nr 392.

Górskie szaleństwo w Czarnej Górze

Powstały tutaj w 1996 r. ośrodek narciarski to największa okoliczna atrakcja dla miłośników sportów zimowych i jedna z lepiej wyposażonych baz zimowych w Polsce. Całość liczy ponad 10 km tras narciarskich o zróżnicowanym stopniu trudności. Ośrodek posiada zmodernizowany system odśnieżania, nartostradę o czarnym stopniu skali trudności (jedna z kilkunastu w Polsce), koleje linowe, wyciągi orczykowe oraz taśmowe. W sezonie letnim na terenie Czarnej Góry działa zjeżdżalnia grawitacyjna „Czarna Żmija”, kolej linowa oraz Fun Park oferujący m.in. takie atrakcje jak ścianka wspinaczkowa, waterball oraz euro bungee (trampolina). Przez szczyt przechodzą także dwa piesze szlaki turystyczne: Główny Szlak Sudecki prowadzący do Gór Sowich czy Gór Stołowych oraz szlak zielony z Międzygórza do Stronia Śląskiego. W oddalonej o ok. 6 km miejscowości Kletno znajduje się dawna kopalnia uranu, która obecnie tworzy podziemną trasę turystyczno-edukacyjną i jest udostępniona do zwiedzania. W Kletnie można zobaczyć również najdłuższą jaskinię Sudetów o długości 4100 m – dla turystów dostępny jest odcinek o długości 700 m. Na terenie Czarnej Góry funkcjonuje także park rowerowy z trasą uznaną za najtrudniejszą i najbardziej wymagającą w Polsce. Na obiekcie tym wielokrotnie odbyły się Mistrzostwa Polski w zawodach Downhill. W samym ośrodku Czarna Góra i jego okolicy mają miejsce liczne wydarzenia, takie jak Górski Bieg Śnieżnicki czy Międzynarodowy Zlot Turystów.