Zdrowie
Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Lądek-Zdrój - oferta noclegu w Lądku-Zdroju i okolice

Noclegi w Lądku-Zdrój

Sieć noclegów, jakie znajdziemy w Lądku-Zdrój, rozmieszczona jest równolegle do głównych dróg przecinających miasto (392 - do Stronia Śląskiego i 390 – przez Góry Złote). Dolina Białej Lądeckiej stworzyła krajobraz, w który wpisało się kilka hoteli i stylowych willi (ul. Kościuszki, Leśna). Z ich okien podziwiać można Park Centralny (z fontanną), Park 1000-lecia oraz całą uzdrowiskową część miasta. Najtańszą dzielnicą będzie obszar pomiędzy ul. Zamenhofa a Wolności, gdzie znajdziemy pokoje gościnne (od 25–30 zł), sąsiadujące z uzdrowiskami i zakładami przyrodoleczniczymi wokół Parku Juliusza Słowackiego. Z tej części miasta najbliżej do stacji narciarskiej (al. Marzeń) oraz do Czech - 4 km na północny-wschód od Lądka-Zdrój, znajduje się ciekawe turystycznie przejście graniczne (Przełęcz Lądecka), prowadzące do miasta Javorník. Ośrodki położone na południe od centrum (wzdłuż ul. Kościuszki), będą stanowiły bazę noclegową – latem dla turystów pieszych (szlaki spacerowe Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego) oraz zimą - dla miłośników białego szaleństwa (niecałe 15 km do kompleksu Czarna Góra). Lądek-Zdrój to zielone i malownicze miejsce, o czym świadczy fakt, że aż 20% wszystkich obiektów noclegowych na terenie miasta daje możliwość do grzybobrania i jazdy konnej w okolicy, a 40 % z nich – sprosta oczekiwaniom amatorów narciarstwa.

Informacje o Lądku-Zdroju

Miasto, gdzie kuracji zażywali poeta Johann Wolfgang Goethe, cesarzowa rosyjska Katarzyna II Wielka czy późniejszy szósty prezydent USA – John Quincy Adams. Lądek-Zdrój uznawany jest za najstarsze polskie uzdrowisko, gdzie pierwsze lecznicze urządzenia wykorzystujące źródła funkcjonowały już w 1241 r. W tym regionie także wydobywano niegdyś złoto i arsen. Turyści przyjeżdżają tu by skorzystać z dobroczynnych wód, eksplorować skałki i Jaskinię Niedźwiedzią czy zobaczyć piękne arboretum i wyjątkowy renesansowy rynek miejski. Lądek-Zdrój to miasto Dolnego Śląska w Sudetach Wschodnich, w regionie Gór Złotych, leży w pobliżu Stronia Śląskiego (7 km), Kłodzka (24 km) i Bystrzycy Kłodzkiej (25 km) w odległości 5 km od granicy z Czechami.

Wypoczynek w malowniczym i królewskim uzdrowisku

Patronem miasta jest Święty Jerzy. Został wybrany na patrona Lądka-Zdrój jako opiekun Zakładu Przyrodoleczniczego "Jerzy" – zakładu najstarszego w uzdrowisku i jednego z najstarszych w Europie. Najbardziej reprezentacyjne jest jednak uzdrowisko "Wojciech" z XVII wieku, wybudowane w stylu neobarokowym z marmurowym basenem, wyglądającym jak turecka łaźnia, z kamiennymi wannami i z pijalnią wód. W mieście nie brak także wyjątkowych zabytków, takich jak jeden z najpiękniejszych na Śląsku rynek, ratusz czy most św. Jana z XVI w. Warto zobaczyć lądeckie arboretum - ogród z bogatą kolekcją drzew i krzewów o powierzchni ponad 2 ha. W okolicy Lądka-Zdroju zwiedzić trzeba Jaskinię Niedźwiedzią koło Kletna (15 km) i Jaskinię Radochowską (7 km), jedną z największych w Sudetach. Wiele możliwości dają także Skałki Lądeckie, odpowiednie i do pieszej wędrówki, jak i do wspinaczki. Będąc w Lądku-Zdroju warto wziąć udział w cyklicznych imprezach: Lądeckim Lecie Baletowym, Lądeckim Lecie Muzycznym czy największym i najstarszym festiwalu dla miłośników wspinaczki – Przeglądzie Filmów Górskich im. Andrzeja Zawady.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Lądku-Zdroju

 • Gdzie w Lądku-Zdroju znajdę najtańszy nocleg?

  Najniższe ceny w Lądku-Zdroju ma schronisko "Młodzieżowe Schronisko Agroturystyczne Stodoła". Przenocujesz tam już za jedyne 10 złotych.
 • Jak można spędzić czas podczas pobytu w Lądku-Zdroju?

  Lądek-Zdrój - turyści często odwiedzają miejsca takie jak "Kaplica Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Lądku Zdroju" czy "Arboretum Leśny Ogród w Lądku Zdroju". Warto również polecić "Stacja Narciarska Lądek Zdrój" i "Jaskinia Radochowska w Lądku Zdroju"
 • Która oferta w Lądku-Zdroju ma najlepsze opinie?

  Największym uznaniem wśród gości cieszy się domek letniskowy "Agroturystyka u Danika".
 • Ile propozycji noclegów znajdę w Lądku-Zdroju?

  Lądek-Zdrój to miasto w którym znajdziesz około 118 noclegów.
 • Który hotel w Lądku-Zdroju ma najwięcej miejsc noclegowych?

  Najwięcej miejsc w Lądku-Zdroju oferuje hotel "Hotel Zamek na Skale". Umożliwia zakwaterowanie 180 osób.
 • Który nocleg w Lądku-Zdroju znajduje się najbliżej centrum?

  Najbliżej centrum Lądka-Zdroju znajduje się apartament "Apartamencik Przy Starówce".