Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Ośrodek Narciarski Czarna Góra Resort w Stroniu Śląskim

Noclegi w pobliżu Ośrodka Narciarskiego Czarna Góra Resort w Stroniu Śląskim

Ośrodek Narciarski Czarna Góra Resort w Stroniu Śląskim

Czarna Góra to jeden z ośrodków narciarskich położonych na obszarze Sudetów Wschodnich, który cieszy się największym zainteresowaniem wśród turystów. Bogata infrastruktura, dobrze przygotowane trasy zjazdowe, możliwość wypożyczenia sprzętu narciarskiego - to tylko niektóre walory tego miejsca.

Atrakcje turystyczne

Ośrodek Narciarski Czarna Góra słynie przede wszystkim z doskonale przygotowanych tras zjazdowych dla narciarzy. W sezonie zimowym działają tu 3 kolejki linowe (krzesełkowe), 6 wyciągów orczykowych oraz 4 wyciągi taśmowe. Organizowane są tu liczne zawody dla narciarzy - zarówno zawodowców, jak i amatorów. Dostępne są także liczne atrakcje dla najmłodszych. Osoby chcące doszlifować swoje umiejętności poruszania się na nartach mogą skorzystać z oferty szkółki narciarskiej. Okolica jest bardzo popularna nie tylko w sezonie zimowym, ale również i latem, kiedy to turyści zamieniają narty na rower.

Godziny kursowania kolejki i wyciągów

W sezonie letnim jest możliwość wyjazdu kolejką wraz ze sprzętem rowerowym. Kursy odbywają się w godzinach 10:00-17:00 praktycznie co 45 minut. W przypadku dużego zainteresowania i przynajmniej dziesięcioosobowej grupy rowerzystów - kolejka kursuje bez przerwy.

W sezonie zimowym na terenie resortu działa kilkanaście wyciągów. Przy dobrych warunkach atmosferycznych i odpowiednio dużej pokrywie śnieżnej obsługują one turystów przez cały dzień - godziny otwarcia ośrodka podawane są na bieżąco, w zależności od panujących warunków atmosferycznych. Często organizowane są również jazdy nocą po ośnieżonych stokach, które możliwe są dzięki sztucznemu oświetleniu tras zjazdowych.

Ceny karnetów

Ceny karnetów zjazdowych są bardzo zróżnicowane i zależą od czasu trwania ich długości oraz rodzaju sezonu turystycznego. W sezonie wysokim, który przypada między innymi na okres świąteczny oraz na ferie, ceny najpopularniejszych karnetów kształtują się następująco:

  • 2 godziny – 50 zł normalny, 45 zł ulgowy
  • 4 godziny – 79 zł normalny, 65 zł ulgowy
  • 1 dzień – 95 zł normalny, 75 zł ulgowy

Wyczerpujące informacje dotyczące funkcjonowania ośrodka narciarskiego Czarna Góra w Stroniu Śląskim można uzyskać pod adresem http://www.czarnagora.pl/

Polecane obiekty w pobliżu Ośrodka Narciarskiego Czarna Góra Resort w Stroniu Śląskim