Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Podziemna trasa turystyczna w starej kopalni uranu w Stroniu Śląskim

Noclegi w pobliżu Podziemnej trasy turystycznej w starek kopalni uranu w Stroniu Śląskim

Podziemna trasa turystyczna w starej kopalni uranu w Stroniu Śląskim

Sudety Wschodnie, z królującym wśród nich Masywem Śnieżnika to bardzo atrakcyjny turystycznie region, położony w południowo – zachodniej części naszego kraju. O każdej porze roku można tu spotkać gości z różnych zakątków Polski - zimą przyjeżdżają tu narciarze przyciągani świetną infrastrukturą sportową, z kolei latem na sudeckich szlakach można spotkać wielu rowerzystów i amatorów pieszych wycieczek. Do jednej z najciekawszych atrakcji w okolicy należy Podziemna Trasa Turystyczna znajdująca się na obszarze dawnej kopalni uranu.

Podstawowe informacje o kopalni

Nieczynna dziś kopalnia uranu, na terenie której wyznaczono podziemną trasę turystyczną, położona jest na zboczach Śnieżnika, nieopodal Jaskini Niedźwiedziej. Kopalnia działała w połowie ubiegłego wieku - obsługiwała 20 sztolni i 3 szyby. Z pokładów surowców znajdujących się na jej terenie wydobyto około dwudziestu ton uranu.

Podziemna trasa turystyczna na terenie nieczynnej kopalni w Kletnie powstała w roku 2000. Trasa udostępniona jest zarówno dla turystów indywidualnych oraz dla grup szkolnych, dla których odbywają się tu specjalne pokazy i lekcje, podczas których można poznać między innymi strukturę geologiczną okolicy, a także dowiedzieć się wielu cennych informacji dotyczących występujących w regionie minerałów.

Informacje dla turystów

Godziny otwarcia – na przejście całej trasy turystycznej należy przeznaczyć około trzy kwadranse. Kopalnię zwiedzać można zarówno w dzień, jak i w godzinach wieczornych. Informacje dotyczące poszczególnych atrakcji dostępne są na stronie internetowej kopalni.

Cennik zwiedzania - bilet upoważniający do zwiedzania kopalni kosztuje 18 zł (w przypadku osób dorosłych) oraz 15 zł (dla osób posiadających uprawnienia do ulgi). Ponadto, zorganizowane grupy turystyczne mogą liczyć na dodatkową zniżkę w wysokości 5%, a opiekunowie grup z placówek opiekuńczych zapłacą jedynie 1 zł. Zwiedzanie kopalni odbywa się wyłącznie pod opieką przewodnika. Ciekawą propozycją jest zwiedzanie podziemnej trasy w godzinach nocnych. Ceny biletów wówczas są droższe o złotówkę.

Wszystkie najważniejsze informacje dotyczące zwiedzania podziemnej trasy turystycznej można znaleźć po adresem http://kletno.pl/

Polecane obiekty w pobliżu Podziemnej trasy turystycznej w starek kopalni uranu w Stroniu Śląskim