Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Świeradów-Zdrój - oferta noclegu w Świeradowie-Zdroju i okolice

Nocleg w Świeradowie-Zdroju

Najwięcej obiektów noclegowych Świeradowa-Zdroju mieści się pomiędzy ośrodkiem narciarskim SKI&SUN a rzeką Kwisą. Nieco dalej od centrum znaleźć można nocleg w okolicy ul. Lwóweckiej i Sanatoryjnej - tutaj mieszczą się domy uzdrowiskowe czy kliniki z zabiegami SPA. Hotele, apartamenty i wille rozlokowane są w centrum, głównie jednak po zachodniej stronie - im bliżej ośrodka narciarskiego, tym więcej obiektów. W okolicy Wolimierza, Gierczyna czy Pobiednej znaleźć można nocleg w agroturystyce. Ciekawą opcją jest nocowanie w zabytkowej Willi "Eldorado" z 1904 roku, która znajduje się w Parku Zdrojowym. Świeradów-Zdrój położony jest przy drodze wojewódzkiej nr 361 i 404, dojedziemy tu autobusem PKS, a po samym uzdrowisku możemy przemieszczać się komunikacją miejską.

Informacje o Świeradowie-Zdroju

Miasto uzdrowiskowe u podnóża Gór Izerskich w dolinie rzeki Kwisy, zwane Perłą Uzdrowisk Dolnośląskich. Najdawniejsze ślady człowieka na tym terenie to tajemnicze miejsca kultu boga Flinsa ludu Serbów łużyckich z przełomu I i II w. n. e., którzy tutejsze źródła uważali za eliksir zdrowia. Walory tutejszych wód doceniane były w lecznictwie już od XVI w., a dzisiaj można tu spróbować np. kąpieli w ekstrakcie z kory i igieł świerkowych z okładami borowinowymi. Świeradów-Zdrój to popularne śląskie uzdrowisko z najdłuższą w regionie drewnianą halą spacerową. Liczne zabytki, szlaki piesze i rowerowe oraz trasy narciarskie, a także podgórski klimat i występujące tutaj radoczynne szczawy sprawiają, że Świeradów-Zdrój jest chętnie odwiedzany przez turystów. Miasto leży przy granicy z Czechami, 40 km od Jeleniej Góry w pobliżu Gryfowa Śląskiego (18 km) i Szklarskiej Poręby (20 km). W odległości 43 km od miasta Liberec w Czechach.

Urlop w Uzdrowiskowej Perle Karkonoszy

Oprócz uzdrowiskowego klimatu Świeradów-Zdrój przyciąga zabytkowymi budynkami, takimi jak Dom Zdrojowy czy pijalnia wód mineralnych, znajdującymi się w Parku Zdrojowym z najdłuższym tarasem spacerowym Dolnego Śląska (80 m) i niespotykaną, egzotyczną roślinnością, okalającą sztuczną grotę i wieżę zegarową. Mieści się tu także ośrodek narciarski SKI&Sun, oferujący kilka wyciągów, tory saneczkowe i całoroczną kolej gondolową, którą dostaniemy się na szczyt Stogu Izerskiego (1060 m n.p.m.). Na Stogu Izerskim warto zobaczyć zabytkowe schronisko wybudowane w stylu śląsko-łużyckim (powstałe w 1924 r., zbudowane przez rodzinę Schaffotchów). Malowniczy widok na Góry Izerskie można zobaczyć z Sępiej Góry. Turyści lubiący wędrówki górskie mają do wyboru liczne szlaki biegnące wokół miasta - np. Główny Szlak Sudecki im. Mieczysława Orłowicza i niebieski do Chatki Górzystów lub zielony przez Dolinę Czarnego Potoku. Atrakcją dla rowerzystów jest Singletrack pod Smrkem – pierwsza sieć leśnych tras rowerowych zbudowanych z tak by nie naruszały środowiska naturalnego (szlaki po stronie polskiej i czeskiej – łącznie 80 km). Ciekawe jest także Mini Muzeum Szachów z wystawą szachownic, figur i specjalistycznej literatury. Odbywa się tu wiele cyklicznych imprez, takich jak Zlot Pojazdów Zabytkowych IKAR czy zlot amerykańskich aut UsaShow, a także Bike Maraton czy Europejskie Spotkania Młodych Muzyków.