Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Ogrodu Bajek w Międzygórzu

Ogród Bajek w Międzygórzu

Ogród Bajek w Kotlinie Kłodzkiej znajduje się niedaleko Stronia Śląskiego i Międzygórza. Został usytuowany na stoku Iglicznej, a jego powierzchnia sięga 0,23ha. Pokonując trwającą niecałą godzinę trasę za znakami żółtymi dociera się do malowniczego zakątka stanowiącego doskonałą atrakcję turystyczną dla dzieci i dorosłych turystów.

Historia powstania

Położony na wysokości niespełna 800 metrów n.p.m. Ogród Bajek został założony w kilka lat po zakończeniu pierwszej wojny światowej przez lokalnego leśnika. Wykonywał on postaci znane z dziecięcych bajek przy pomocy tego co miał pod ręką - czyli mchu, korzeni drzew oraz szyszek. Po śmierci opiekuna, w wyniku niszczącego działania czasu, braku opieki ogród stopniowo popadał w ruinę. Gruntowną renowację przeszedł w latach 70-tych i 80-tych ubiegłego wieku.

Przyjaciele z bajek

Kompleksowa renowacja ogrodu sprowadziła się nie tylko do odrestaurowania uprzednich zbiorów, ale również wzbogaciła ogród o nowe postaci. Spotkać tu można najbardziej znanych bohaterów z dziecięcych bajek. Przy ogrodowych ścieżkach znajdują się kolorowe rzeźby między innymi Czerwonego Kapturka, Shreka, Rumcajsa czy Bolka i Lolka

Zwiedzanie

Ogród Bajek otwarty jest dla wszystkich zwiedzających codziennie. Godziny otwarcia uzależnione są od pory roku. Od października do kwietnia obiekt czynny jest w godzinach 10:00 – 16:00, natomiast od maja do września 9:00 – 17:00. Ostatni zwiedzający wpuszczani są na teren Ogrodu Bajek na 15 minut przed jego zamknięciem.

Za wejście na teren Ogrodu Bajek pobierane są opłaty. Bilety wstępu można kupić w kasie - płatność możliwa jest jedynie gotówkę, karty płatnicze nie są obsługiwane. Bilet ulgowy - 5 zł (zniżki przysługują uczniom i studentom do ukończenia 26 roku życia), normalny - 8 zł, bilety dla emerytów i rencistów - 6 zł. Dodatkowe 20% zniżki na zakup biletu wstępu mogą uzyskać członkowie PTTK, którzy mają opłacone składki, a także grupy zorganizowane przez koła PTTK. Opiekunowie grup wchodzą na teren Ogrodu Bajek za darmo.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie lokalnego oddziału PTTK http://www.pttkmiedzygorze.ta.pl/?id=7

Polecane obiekty w pobliżu Ogrodu Bajek w Międzygórzu


Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!