Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Stronie Śląskie - oferta noclegu w Stroniu Śląskim i okolice

Gdzie szukać noclegu w Stroniu Ślaskim?

Największy wybór spośród ofert noclegowych Stronia Śląskiego znajdziemy wzdłuż rzek i głównych ulic, które stanowią swego rodzaju odnogi, w czterech kierunkach od centrum miasta (przyjmując za punkt wyjścia Urząd Miasta przy ul. Kościuszki 55). Na północ (do Lądka-Zdroju) prowadzi nas właśnie ul. Kościuszki i rzeka Biała Lądecka, w jej dolinie przeważają dosyć tanie pokoje gościnne (w cenie do 60 zł). Na prawo od centrum, aż po wschodnie granice gminy, można wynająć przytulne agroturystyki, położone nad rzeką, zaledwie 2 km od centrum. Jadąc ulicą Kościuszki na południe znajdziemy nocleg w kilku hotelach lub gościńcach. Najwięcej obiektów noclegowych o zróżnicowanym standardzie spotkamy jadąc ul. Turystyczną w kierunku południowo-zachodnim. Spośród domków i pensjonatów można wybrać te położone bliżej jednego z pobliskich zalewów - Kąpielisko Stara Morawa lub niedaleko ośrodka narciarskiego Czarna Góra-Sienna. W tym rejonie, w sezonie wakacyjnym jak i zimowym, może wystąpić problem ze znalezieniem dostępnych pokoi.

Informacje o Stroniu Śląskim

Znany ośrodek narciarski i popularna baza dla amatórów turystyki górskiej na Ziemi Kłodzkiej. Pomimo uprzemysłowienia Stronie jest jednym z najbardziej zalesionych miast w Polsce, przez co obfituje w unikatowe formy roślin i gatunki zwierząt. W przeszłości od drugiej połowy XIX w. prężnie rozwijała się tu przemysł szklarski (Huta Szkła Kryształowego Violetta). Obecnie tereny huty można zwiedzać i poznać proces powstawania oraz zdobienia szkła. Miasteczko położone na styku czterech pasm górskich (Góry Złote, Bialskie, Masyw Śnieżnika, Krowiarki) oraz trzech rzek (Biała Lądecka, Morawka, Czarna Woda) i jest dobrze skomunikowane z Kłodzkiem (30 km), Bystrzycą Kłodzką (23 km) i Lądkiem-Zdrój (7 km). Autobusami dojechać tu można także ze Świdnicy, Wałbrzycha i Wrocławia. Stronie leży na pograniczu z Czechami (do granicy ok. 15 km).

Najmłodsze miasto Ziemi Kłodzkiej

Stronie Śląskie, pomimo że prawa miejskie otrzymało dopiero w 1967 r., jest obecnie jednym z najczęściej odwiedzanych ośrodków turystycznych. W głównej mierze przez rozwój narciarstwa zjazdowego (9 wyciągów na zboczach Czarnej Góry). Kolej linowa w ośrodku Czarna Góra-Sienna działa także latem. Tutejszy Stroński Park Aktywności to kompleks sportowo-rekreacyjny, organizujący w lecie aktywne imprezy amatorskie (siatkówka, wycieczki rowerowe), ale także zapewniający relaks podczas pobytu w mieście (siłownia, basen, odnowa biologiczna). Ze Stronia Śląskiego można wyruszyć na wycieczkę do najdłuższej jaskini w Sudetach (Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie – 6 km od centrum Stronia) oraz nad jeden z najwyżej położonych sztucznych zalewów - Zalew w Starej Morawie na wysokości 525 m n.p.m. (w odległości 3 km), z polem biwakowym dla ok. 70 osób.