Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Zieleniec - oferta noclegu w Zieleńcu i okolice

Oglądasz Zieleniec (Duszniki Zdrój / kłodzki / dolnośląskie).
Czy chodziło Ci o:

  • 1

Gdzie szukać noclegu w Zieleńcu?

Zieleniec to wymarzone miejsce na nocleg dla miłośników sportów zimowych. Ośrodki noclegowe w tej części Dusznik-Zdroju wybierane są nie tylko przez amatorów sportów zimowych (zakwaterowanie w pobliżu ośrodka narciarskiego znajdziemy na odcinku ok. 1 km, wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 389). Latem, nocleg na terenie Zieleńca wybierają miłośnicy górskich wycieczek (po Górach Orlickich i Bystrzyckich), więc oprócz ośrodków wypoczynkowych i agroturystyk (ok. 30 % bazy noclegowej), można zanocować w całorocznych domkach, położonych malowniczo na wysokości nawet 900 m n. p. m. Niektóre domy gościnne, oddalone nieco od głównej trasy przebiegającej przez Zieleniec, są wysunięte na wschód w kierunku Bystrzycy Dusznickiej i niemalże graniczą z terenami Rezerwatu Przyrody Torfowisko pod Zieleńcem (szlak turystyczny do Polanicy-Zdroju). Ceny noclegów są dosyć przystępne, zaczynają się od 25 zł/doba. Najdroższe zakwaterowanie czeka nas najbliżej kompleksu Zieleniec Ski Arena (nawet ok. 100 m od ośrodka). Są to obiekty o wysokim standardzie, często w ofercie, oprócz bogatego wyposażenia pokoi, można spotkać udogodnienia: spa, jacuzzi, siłownie lub atrakcje dla dzieci (place zabaw, baseny z kulkami). Maksymalna cena noclegu wynosi ok. 250 zł/doba, a ceny rosną szczególnie w sezonie zimowym. To alternatywne i malownicze miejsce na nocleg podczas pobytu w Dusznikach-Zdroju. Zieleniec może być także bazą wypoczynkową podczas wyjazdu do Czech (29 km do ośrodka narciarskiego w Deštné).

Zieleniec – Duszniki-Zdrój

Zieleniec Ski Arena, położony na wys. 800-960 m n.p.m., to jeden z największych w Polsce ośrodków sportów zimowych. Dobre warunki narciarskie utrzymujące się przez ponad 150 dni w roku, północne usytuowanie stoków oraz 27 stacji narciarskich i 22 km tras – sprawia, że co roku przyjeżdża tu wielu amatorów gór. Zieleniec to dzielnica Dusznik-Zdroju położona w Sudetach. Dla miłośników wypraw górskich stanowi dobry punkt startowy w Góry Orlickie, Góry Bystrzyckie oraz do pobliskich przejść granicznych z Czechami. Zieleniec leży 12 km od centrum Duszników-Zdroju, w pobliżu Polanicy-Zdrój (23 km), Kłodzka (33 km) i Kudowej-Zdroju (20 km).

Zieleniec – dolnośląska stolica sportów zimowych

Największy na Ziemi Kłodzkiej ośrodek narciarski zapewnia dobre warunki do wypoczynku i aktywnego uprawiania sportów. Zimą większość stoków w Zieleńcu jest oświetlona, więc narciarze i snowboardziści mogą szusować po stokach do godzin wieczornych. Szczególną zaletą tego ośrodka jest panujący tu klimat zbliżony do alpejskiego – wyjątkowy i jedyny w skali całego naszego kraju. Dzięki dobrej infrastrukturze i świetnej lokalizacji ośrodek zapewnia także wiele atrakcji w sezonie letnim. Wśród nich liczne szlaki rowerowe i ciekawe miasta czy zabytki. W pobliżu samego ośrodka warto zobaczyć drewniany, neoromański kościół św. Anny - najwyżej położony sudecki kościół (856 m n.p.m.). W Zieleńcu odbywa się wiele imprez sportowych. W sierpniu rozgrywa się maraton kolarski Klasyk Kłodzki – Mistrzostwa Polski w Maratonie Górskim. Jest to wyścig zaliczany do najtrudniejszych w naszym kraju. Następną imprezą kolarską jest Memoriał im. Artura Filipiaka, czyli Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w Maratonie MTB. O wspaniale przygotowanych trasach najlepiej świadczy fakt, że w Zieleńcu trenuje narodowa kadra kolarzy górskich.