Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Zalew Stara Morawa w Stroniu Śląskim

Noclegi w okolicy Zalewu Stara Morawa w Stroniu Śląskim

Zalew Stara Morawa w Stroniu Śląskim

Wyjątkowość znajdującej się w Kotlinie Kłodzkiej przyrody oraz wyzierająca niemal z każdego kąta historia tych ziem stanowi nie tylko ogromny magnes turystyczny oraz ogromne dziedzictwo całego kraju. Warto jednak pamiętać, że nie tylko przeszłością żyje Ziemia Kłodzka. Można tu korzystać z szeregu miejsc, które powstały niedawno i są dodatkową atrakcją regionu.

Zalew w Starej Morawie

Położony w miejscowości Stara Morawa zalew jest stosunkowo świeżą atrakcją. Jego historia zaczyna się bowiem dopiero w roku 2007, kiedy to dzięki udziałowi funduszy pochodzących z Unii Europejskiej ukończono zbiornik wodny i oddano go do użytku. Dzięki swemu położeniu w niedużej odległości od Stronia Śląskiego oraz przystosowanej dla odwiedzających strefie rekreacyjnej szybko stał się ważnym punktem na wakacyjnej mapie mieszkańców Ziemi Kłodzkiej, a także wypoczywających tutaj turystów.

Warto przy tym zaznaczyć, że zalew w Starej Morawie w przeciwieństwie do wielu innych tego typu akwenów posiada jeden naturalny brzeg. Pozostałe są oczywiście stworzonymi przez człowieka wałami z betonu. Do ważnych informacji na temat zbiornika wodnego w Starej Morawie należy zaliczyć także to, że jest on jednym z najwyżej położonych akwenów w Polsce. Zalew jest bowiem ulokowany na wysokości 525 m. n.p.m.

Atrakcje zalewu

Zalew w Starej Morawie był budowany przede wszystkim jako punkt rekreacyjny i takie też spełnia funkcje dzisiaj. Został on pomyślany, zaprojektowany i wykonany jako miejsce rozrywki dla całej rodziny. Można tu zatem skorzystać z kąpieliska, specjalnie dla dzieci przygotowanego brodzika, a także pięknej wysypanej naturalnym piaskiem plaży. Oprócz tego na terenie zalewu można skorzystać z takich atrakcji jak: rower wodny, kajak, łódź wiosłowa. Wędkarze również znajdą tutaj coś dla siebie.

Przydatne informacje

Osoby chcące wejść na teren zalewu w Starej Morawie muszą zakupić bilety wstępu. Cena wejściówek jest różna i wynosi odpowiednio:

  • 5,00 zł osoby dorosłe
  • 3,00 zł dzieci i młodzież do 18 roku życia
  • wejścia grupowe (grupa licząca min 15 osób) - 20 % zniżki od ceny podstawowej biletu
  • dzieci do lat 4 – bezpłatnie.

Polecane obiekty w okolicy Zalewu Stara Morawa w Stroniu Śląskim