Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Bystrzyca Kłodzka - oferta noclegu w Bystrzycy Kłodzkiej i okolice

Noclegi w Bystrzycy Kłodzkiej

Noclegi na terenie Bystrzycy Kłodzkiej można znaleźć wjeżdżając do miasta z trzech stron – z Kłodzka (17 km) przy trasie nr 33, ze Szklarki (5 km) – jadąc drogą wojewódzką nr 388 oraz ze Stronia Śląskiego (24 km) - drogą nr 392. Spośród wszystkich obiektów, najłatwiej znajdziemy agroturystyki (stanowiące 45% bazy noclegowej) oraz pensjonaty. Większość z nich mieści się wzdłuż ul. Strażackiej (biegnie z dworca autobusowego, 500 m od rynku), która stanowi połączenie z miejscowością Polanica-Zdrój. Jeden z najdroższych hoteli (ul. Stefana Okrzei) znajdziemy w odległości 370 m od zabytkowego rynku (domy wpisane do Narodowego Instytutu Dziedzictwa), graniczącego z położoną w dolinie Nysy Kłodzkiej stacją kolejową (180 m od centrum). Im dalej od rynku (wzdłuż rzeki Bystrzyca), tym ceny noclegów maleją (szczególnie w kierunku północno-zachodnim do miejscowości Stara Bystrzyca). Kwatery na południowych przedmieściach miasta (wzdłuż drogi wyjazdowej na południe), będą świetną bazą na jednodniowy wyjazd do niewielkiego uzdrowiska Długopole-Zdrój (baseny, sauny, centra rehabilitacyjne). Trasa nr 33 (z Kłodzka przez Bystrzycę do Boboszowa) prowadzi do granicy czeskiej. Stąd warto pojechać do miasta Králíky (30 km od centrum Bystrzycy) z miejscem pielgrzymkowym (Góra Matki Bożej) i klasztorem Redemptorystów.

Informacje o Bystrzycy Kłodzkiej

Miasto między Górami Bystrzyckimi a Masywem Śnieżnika z interesującą średniowieczną architekturą i malowniczymi krajobrazami Ziemi Bystrzyckiej. Bystrzyca Kłodzka to miasto, którego początki datuje się na XIII w. w którym zachowały się średniowieczne fragmenty zabudowy obronnej oraz ówczesny układ urbanistyczny. Położenie miasta w pobliżu Śnieżnickiego Parku Narodowego sprawia, że rozwija się ono turystycznie. Obecnie Bystrzyca Kłodzka to także ośrodek przemysłowy z podstrefą Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Nazwa miejscowości odnosi się do położenia nad „bystrą” wodą, a samo słowo bystrzyca to nic innego, jak wartki górski potok. Przez miasto przebiega droga krajowa nr 8 i 33, a także linia kolejowa. Bystrzyca Kłodzka położona jest w odległości 17 km od Kłodzka, 70 km od Wałbrzycha i ok. 100 km od Wrocławia.

Weekend na Ziemi Kłodzkiej

Bystrzyca Kłodzka to miasto gdzie zachowały się fragmenty średniowiecznej zabudowy obronnej oraz średniowieczny układ urbanistyczny. Położenie miasta jest jego szczególną zaletą. Można tu podziwiać jedną z najładniejszych panoram miejskich. Wyjątkowa i zachwycająca jest zabudowa tarasowa, najlepiej widoczna z prawego brzegu Nysy Kłodzkiej. Poza średniowiecznymi murami można w Bystrzycy znaleźć inne zabytki z początkowych dziejów miasta. Na Małym Rynku usytuowany jest kamienny pręgierz, gdzie karano przestępców. Wśród lokalnych ciekawostek w Bystrzycy Kłodzkiej zlokalizowane jest jedyne w naszym kraju Muzeum Filumenistyczne. Gromadzi ono eksponaty związane z zapałkami, zapalniczkami i rozniecaniem ognia. Pochodzą one nie tylko z Polski i z zagranicy. Sakralnym zabytkiem wartym uwagi jest gotycki kościół św. Michała Archanioła z XIII w. Sportowym wydarzeniem sezonu zimowego jest lutowy Bieg Narciarski Ziemi Bystrzyckiej. Inną sportowo-rozrywkową imprezą jest odbywający się w czerwcu Jagodna Japan Race, czyli bieg w japonkach na Jagodną (977 m. n.p.m.) - najwyższy szczyt Gór Bystrzyckich. W maju ma miejsce święto miasta o zasięgu regionalnym – Bystrzycki Festiwal Średniowieczny.



Strona korzysta z plików cookies w celu poprawy funkcjonowania serwisu. Jeżeli nie zmienisz ustawień, będą one zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.