Zdrowie
Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Duszniki-Zdrój - oferta noclegu w Dusznikach-Zdroju i okolice

Nocleg w Dusznikach-Zdroju

Najwięcej noclegów w Dusznikach znajdziemy w okolicy centrum - między drogą krajową nr 8, aż do Parku Zdrojowego i ul. Wojska Polskiego oraz w dzielnicy Zieleniec, wzdłuż drogi nr 389, niedaleko ośrodka narciarskiego. Ponad 20% wszystkich obiektów noclegowych w miejscowości to ośrodki wypoczynkowe, wiele z nich zlokalizowanych jest z zachodniej strony Parku Zdrojowego. Na północnych i południowych obrzeżach miasta zainteresowani znajdą tańsze noclegi w agroturystyce, natomiast hotele oferujące zabiegi SPA mieszczą się tuż przy ul. Zielonej, w odległości niecałych 200 m od pijalni czy alejek z kolorową fontanną. Wygodny nocleg dla narciarzy znaleźć można w ośrodkach wypoczynkowych przy Zieleniec Ski Arena. Przez Duszniki przebiega najdłuższa droga krajowa w Polsce - nr 8 (fragment trasy Via Baltica) oraz trasa nr 389, zwana Autostradą Sudecką. Do miasta kursują połączenia komunikacyjne PKS, znajduje się tu także połączenie kolejowe z Kudową-Zdrojem i Kłodzkiem.

Informacje o Dusznikach-Zdroju

Tutaj przyjechał młody Fryderyk Chopin na kuracje i – na terenie ówczesnych Prus - dał pierwsze zagraniczne koncerty. Tutaj wakacje wielokrotnie spędzała Edyta Stein, czyli święta Teresa Benedykta od Krzyża, patronka Europy. Duszniki-Zdrój znajdujące się nad rzeką Bystrzycą między Górami Orlickimi i Bystrzyckimi to popularne uzdrowisko Dolnego Śląska. Miasto słynne z klimatu wzmacniającego organizm oraz z dzielnicy Zieleniec, znanego ośrodka narciarskiego. Miasto znane jest również z sierpniowego Festiwalu Chopinowskiego i stanowi dobrą bazę wypadową w pobliskie Góry Stołowe. Duszniki-Zdruj leżą w pobliżu Kudowy-Zdroju (15 km) oraz Kłodzka (23 km). W odległości 17 km od granicy z Czechami.

Wypoczynek w stolicy polskiego biathlonu

Dworek im. Fryderyka Chopina w Parku Zdrojowym to centrum kulturalne miasta - to tu wybitny pianista dał swoje młodzieńcze koncerty. Obecnie miejsce jest dostępne dla zwiedzających, a w pierwszej połowie sierpnia w dworku odbywa się Międzynarodowy Festiwal Chopinowski. Tutaj odbywa się także Festiwal Mendelssohna i Muzyka Epok. W parku mieści się Pijalnia Wód Mineralnych, kwiatowy kalendarz i liczne klomby otaczające 4 fontanny, w tym jedna kolorowa powstała w 1905 r. Z parku blisko do Czarnego Stawu - miejsca rekreacyjnego z boiskiem, placem zabaw i ostoją dla wędkarzy. W Dusznikach-Zdrojue zlokalizowane jest Muzeum Papiernictwa z jedynym zachowanym w Polsce młynem papierniczym, gdzie można stworzyć papier, opracowany według techniki znanej w średniowieczu. W XIX w. była to jedna z 5 najsłynniejszych papierni w całej Europie. Zieleńcu znajduje się stacja narciarska z najlepszymi warunkami do uprawiania sportów zimowych na Ziemi Kłodzkiej, gdzie przez blisko 150 dni w roku leży śnieg. Turyści mogą korzystać z oświetlonych tras do narciarstwa biegowego oraz z Centrum Polskiego Biathlonu - miejsca zawodów o Puchar Polski w Biathlonie.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Dusznikach-Zdroju

 • Która oferta w Dusznikach-Zdroju ma najlepsze opinie?

  Największym uznaniem wśród gości cieszy się agroturystyka "Doboszówka".
 • Ile propozycji noclegów znajdę w Dusznikach-Zdroju?

  Duszniki-Zdrój to miasto w którym znajdziesz około 142 noclegów.
 • Który nocleg w Dusznikach-Zdroju znajduje się najbliżej centrum?

  Najbliżej centrum Dusznik-Zdroju znajduje się willa "Willa Scandia".
 • Gdzie w Dusznikach-Zdroju znajdę najtańszy nocleg?

  Najniższe ceny w Dusznikach-Zdroju ma pensjonat "Pensjonat Ósemka ". Przenocujesz tam już za jedyne 30 złotych.
 • Który hotel w Dusznikach-Zdroju ma najwięcej miejsc noclegowych?

  Najwięcej miejsc w Dusznikach-Zdroju oferuje pensjonat "GRANADA Pensjonat & SPA". Umożliwia zakwaterowanie 148 osób.
 • Jak można spędzić czas podczas pobytu w Dusznikach-Zdroju?

  Duszniki-Zdrój - turyści często odwiedzają miejsca takie jak "Kolorowa fontanna w Dusznikach Zdroju" czy "Czarny Staw w Dusznikach Zdroju". Warto również polecić "Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju" i "Zamek Leśna"