Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Międzygórze - oferta noclegu w Międzygórzu i okolice

  • 1

Nocleg w Międzygórzu

Międzygórze to dobre rozwiązanie jeśli szukamy noclegu w klimatycznym i urokliwie położonym miejscu. W wiosce możemy wypoczywać w agroturystykach – tych obiektów jest tu bowiem najwięcej i ciągną się wzdłuż głównych ulic – Śnieżnej i Wojska Polskiego. Daje nam to niepowtarzalną okazję do podziwiania przyrody Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego czy noclegu niedaleko samego rezerwatu Wilczki. Na tych ulicach są także pensjonaty i ośrodki wypoczynkowe, z czego kilka usytuowanych jest przy ul. Sanatoryjnej. Przenocowanie w tych obiektach to ciekawe doznanie – niektóre z nich to budynki zabytkowe, takie jak pensjonat „Alpejski Dwór”, dom wypoczynkowy „Giant” czy willa „Krokus”. Są tu także schroniska, z czego na największą uwagę zasługują dwa - „Na Śnieżniku” i „Na Iglicznej”, blisko popularnego sanktuarium. Do wioski dojedziemy od strony Bystrzycy Kłodzkiej drogą krajową nr 33, skręcając w Domaszkowie lub wjeżdżając na drogę 392 w stronę Wilkanowa. Do Bystrzycy dostaniemy się także pociągiem lub autobusem, a stamtąd już bezpośrednio do Międzygórza autobusem.

Międzygórze – Dolnośląska Szwajcaria

Oryginalna, drewniana zabudowa w stylu tyrolskim i norweskim, otaczające ją szczyty Gór Śnieżnych, w tym najwyższy z nich – Śnieżnik. Oprócz tego wodospad – drugi co do wysokości w całych Sudetach, a także Sanktuarium Maria Śnieżna – to niektóre atrakcje Międzygórza. Ta niewielka miejscowość usytuowana jest w dolinie rzek Wilczki i Bogoryi wśród pięknych szczytów Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego w Sudetach Wschodnich. Międzygórze leży w pobliżu drogi nr 33, niedaleko Bystrzycy Kłodzkiej (18 km), Stronia Śląskiego (29 km) i Lądka-Zdroju (35 km). W odległości 22 km jest przejście graniczne z Czechami.

Perła Sudetów - Międzygórze

W Międzygórzu trzeba zobaczyć drewniany kościół z barokowym wystrojem, wokół którego kwitnie Biały Ogród, a także budynki pensjonatów „Alpejski Dwór” czy „Krokus”. Uwagę przykuwa ciekawa architektura domów wczasowych „Giant I” i „Giant II”, postawionych w stylu tyrolskim z licznymi rzeźbieniami, balkonami i krużgankami. Do zabytków wartych uwagi należy z całą pewnością Sanktuarium Maria Śnieżna na Górze Iglicznej, które nawiązuje do rzymskiej Bazyliki Santa Maria Maggiore – postawionej w miejscu, w którym w cudowny sposób w środku lata spadł śnieg, co wyśnił wcześniej papież Liberiusz. Oczywiście będąc tu należy skorzystać z licznych szlaków i zdobyć Śnieżnik, na którym odpoczniemy w jednym z najstarszych schronisk na polskich ziemiach, przejść przez pasmo Żmijowca czy na Przełęcz Puchaczówkę. Warto także zobaczyć wodospad Wilczki o wysokości 22 m, znajdujący się na terenie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego czy Ogród Bajek, do którego dojdziemy szlakiem z Międzygórza w 30 min. Ta atrakcja z pewnością przypadnie do gustu najmłodszym, którzy będą mogli obejrzeć kamienne i drewniane figurki, altanki i totemy rodem z baśni. Kilkanaście kilometrów dzieli wioskę od Czarnej Góry – kompleksu narciarskiego z kilkoma trasami, wyciągami orczykowymi i kolejkami linowymi. W miejscowości można wziąć udział w Biegach Śnieżnickich, Dniach Międzygórza czy Międzynarodowym Zjeździe na Saniach Rogatych.