Noclegi Szczecin

Nocleg w Szczecinie

Jadąc do Szczecina ze wschodu i południa (główne trasy E65, A6, 31 lub 10) od strony Stargardu, Gorzowa Wielkopolskiego czy Gryfina, już w okolicach granic miasta napotkać można po drodze noclegi, są to w większości zajazdy oraz kwatery prywatne. Będą one jednymi z najtańszych opcji noclegowych podczas pobytu w stolicy Pomorza Zachodniego (od 30 do 50 zł). Kierując się na północ, w pasie pomiędzy głównymi ulicami miasta tj. 3 Maja, al. Niepodległości i równoległej do nich ul. Jana Matejki, spotkamy noclegi odpowiednie dla rodzin, jak i dla większych grupek przyjaciół (pensjonaty i domy studenckie). Co ważne, obiekty te położone są w pobliżu jednego z głównych węzłów komunikacyjnych (Plac Rodła), ale tym samym w bardzo cichym i spokojnym otoczeniu Parku Żeromskiego i Wałów Chrobrego (stanowiących symbol miasta). W samym środku Paryża Północy (układ zabudowy Szczecina wzorowany na Francji), komfortowy wypoczynek zapewni nocleg w apartamentach rozmieszczonych wokół ulic Mazurskiej i Wielkopolskiej (ciekawie ułożonych na planie koła) oraz sąsiadującej z nimi Jagiellońskiej. Z centrum i charakterystycznego gwiaździstego Placu Grunwaldzkiego, blisko do otaczających tę dzielnicę noclegów w hotelach, ulokowanych głównie na Starym Mieście w pobliżu wideł Odry Zachodniej (wyspy rzeczne Bielawa i Grodzka), a także dworca PKP – Szczecin Główny.

Informacje o Szczecinie

Paryż Północy, miasto zmodernizowane w XIX w. na wzór stolicy nad Sekwaną, z wyjątkowym renesansowym Zamkiem Książąt Pomorskich oraz klimatyczną Szczecińską Wenecją. Wielokulturowe miasto, którego początki sięgają VIII w., będące w historii we władaniu dynastii Gryfitów, a następnie Szwecji i Prus. Połączenie kolejowe z Berlinem (otwarte w 1843 r.) zapoczątkowało silny rozwój przemysłowy miasta. Dziś położona nad Odrą stolica Pomorza Zachodniego, bogata w wyspy, kanały i plaże, nazywana jest Pływającym Ogrodem. Szczecin to nie tylko ważny ośrodek przemysłowy (stoczniowy, hutniczy, produkcyjny), lecz także centrum nauki (z 18 uczelniami) i kultury. Tutaj swoje początki ma ceniona na całym świecie wódka Starka (znana od XV w.). Szczecin stanowi ważny węzeł komunikacyjny na Pomorzu Zachodnim łączącym Polskę z Niemcami i południową Skandynawią.

Co zobaczyć zwiedzając Paryż Północy?

Historyczna stolica Pomorza Zachodniego to miasto zbudowane według wzorca układu urbanistycznego XIX-wiecznego Paryża. Wały Chrobrego to jego najpiękniejsza i najbardziej reprezentacyjna część, wyjątkowo interesująca pod względem architektonicznym. Kolejnym wspaniałym miejscem na spacer są Bulwary Szczecińskie. Samo miasto znajduje się na trasie Europejskiego Szlaku Gotyku Ceglanego. Inną ciekawą atrakcją, którą warto zobaczyć, zatrzymując się na noclegi w Szczecinie, jest Zamek Książąt Pomorskich. To jedna z piękniejszych budowli w stylu renesansowym w kraju. Powstał on na Wzgórzu Zamkowym, gdzie zlokalizowana była pierwsza tutaj osada Słowian. Interesującym zabytkiem sakralnym jest bazylika św. Jakuba na ulicy Wyszyńskiego. Plac Jasne Błonia to rozległy zieleniec, gdzie znajduje się największe w Polsce skupisko platanów klonolistnych. Jak udowadniają astronomowie Szczecin to miasto wyjątkowe, ponieważ zbudowane na planie gwiazdozbioru Oriona. Główne miejskie place pokrywają się z ułożeniem gwiazd tego gwiazdozbioru. Ogród Różany zachwyca przepięknymi roślinami, także egzotycznymi. Zupełnie inną stronę miasta można odkryć, wybierając podziemne trasy Szczecina wiodące przez schron przeciwlotniczy oraz przeciwatomowy z czasów II wojny światowej. Stolica Pomorza Zachodniego to także miejsce wielu wydarzeń kulturalnych – odbywają się tutaj m.in. Zamkowe Lato Artystyczne, Festiwal Artystów Ulicy oraz Sail Szczecin i Dni Morza. Jedną w większych imprez jest sierpniowy Międzynarodowy Festiwal Sztucznych Ogni Pyromagic, gwarantujący niesamowite widowisko pirotechniczne.



Strona korzysta z plików cookies w celu poprawy funkcjonowania serwisu. Jeżeli nie zmienisz ustawień, będą one zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.