Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Papugarni Carmen w Szczecinie

Papugarnia Carmen w Szczecinie

W Polsce powstaje coraz więcej prywatnych inicjatyw, które mają na celu zebranie w jednym miejscu dużych grup zwierząt, zwykle tego samego gatunku, zapewnienie im odpowiednich warunków bytowych, a następnie wykorzystywanie tego jako waloru turystycznego. Przykładem takiego miejsca jest szczecińska Papugarnia Carmen zlokalizowana przy alei Wyzwolenia 44.

Nowoczesna papugarnia

Papugarnia Carmen to prywatna inicjatywa miłośników tych kolorowych ptaków, która powstała w 2016 roku i już święci ogromne triumfy. Papugarnia liczy 300 metrów kwadratowych powierzchni dostosowanej specjalnie dla papug, pokrytej w prawie 3/4 naturalnymi drzewami, krzewami i roślinnością typową dla warunków naturalnych, w których żyją papugi. W chwili obecnej jest nie tylko największą tego typu papugarnią w Szczecinie, ale również w całej Polsce, zarówno pod względem powierzchni, jak i ilości zgromadzonych tu okazów ptaków.

W sierpniu 2017 roku było tu bowiem ponad 100 różnych ptaków należących do 30 gatunków papug, w tym również bardzo rzadkie i niezwykle trudne w utrzymaniu gatunki wymagające specjalistycznej opieki i traktowania. Znajdziemy tu aru, kakadu, konury i ararauny. Dla wielu miłośników papug papugarnia Carmen to nierzadko jedyna okazja, aby na żywo zobaczyć te wspaniałe okazy, dotknąć ich, nakarmić, zrobić sobie zdjęcie i zakosztować na własnej skórze dotyku przedstawicieli egzotycznej przyrody.

Oferta papugarni

Papugarnia Carmen leży w centrum Szczecina, dlatego stanowi doskonały punkt turystyczny. Można tu spędzić miło czas samemu lub z rodziną, a nawet zorganizować przyjęcie urodzinowe dla dziecka w połączeniu z oprowadzaniem po papugarni czy karmieniem zwierząt. Możliwe jest też wynajęcie pomieszczeń w papugarni na inne prywatne uroczystości.

Informacje turystyczne

Wizyta w tym ciekawym miejscu kosztuje 14 zł za bilet normalny, 12 zł za ulgowy lub 24 zł za rodzinny (dorosły+dziecko). Dzieci do lat trzech wchodzą za darmo, natomiast jeśli chcemy nakarmić papugi, to pokarm kosztuje dodatkowe 2 zł. Papugarnia Carmen otwarta jest codziennie od 10.00-19.00, również w niedziele oraz święta. Więcej informacji można znaleźć na: http://papugarniacarmen.pl

Polecane obiekty w pobliżu Papugarni Carmen w Szczecinie