Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Noclegi w pobliżu Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Niezwykle pięknym miastem Polski, leżącym w w województwie zachodniopomorskim jest Szczecin. Jedną z jego najważniejszych atrakcji turystycznych jest Zamek Książąt Pomorskich, będący Instytucją Kultury Samorządu Wojewódzkiego. Zamek ten jest nie tylko pięknym okazem architektury minionych wieków, ale także ogólnopolskim centrum kulturalnym, w którym nieustannie odbywają się interesujące wydarzenia.

Historia

Historia Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie sięga już 1346 roku. Początkowo należał do księcia Kazimierza IV, który znacznie rozbudował go w późniejszych latach. 200 lat później po pożarze, który na zamku wybuchł, przebudowano zamek ze stylu gotyckiego na styl renesansowy. W czasie II wojny światowej zamek został bardzo mocno zniszczony i zdewastowany. W 1948 roku rozpoczęto na terenie zamku wykopaliska archeologiczne i odbudowywanie zamku. W tym czasie odkryto też kryptę z sarkofagami książąt pomorskich. W późniejszych latach wykonano wiele prac remontowych, dokładając różne elementy wyposażenia. Na terenie zamku zachowały się też pozostałości po kościele gotyckim św. Ottona.

Atrakcje na zamku

Obecnie w Zamku Książąt Pomorskich znajduje się siedziba Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego. W zamku działa wiele instytucji kulturalnych: Teatr Krypta, Kabaret Piwnica Przy Krypcie, Centrum Kulturalne pod nazwą Zamek Książąt Pomorskich, kino Zamek, Opera na zamku. Oprócz tego odbywają się tu stałe wystawy wnętrz w salach wystawowych, koncerty i występy kabaretowe. Niektóre wystawy mają charakter historyczny, inne artystyczny, każdy więc znajdzie tu coś dla siebie.

Na wieży zamku znajduje się bardzo efektowne Wahadło Foucaulta, jako jeden z eksperymentów z dziedziny fizyki przeprowadzonych przez Uniwersytet Szczeciński. Bardzo efektowna jest też Sala Bogusława X, gdzie można podziwiać piękne renesansowe sklepienia z bogatą ornamentyką.

Zwiedzanie zamku

Zwiedzanie galerii wystawowych, Tarasu Książęcego (maj – wrzesień) i Wieży Dzwonów (maj – wrzesień): wtorek – niedziela 11.00 do 18.00

Ceny biletów:

  • Jednorazowy wstęp na wystawy stałe, wystawy czasowe, Taras Książęcy i Wieżę Dzwonów: 12 zł normalny, 6 zł ulgowy, 18 zł rodzinny (2+1 lub 2+2)
  • Jednorazowy wstęp na wystawy stałe i wystawy czasowe: 10 zł normalny, 5 zł ulgowy, 18 zł rodzinny (2+1 lub 2+2)
  • Jednorazowy wstęp na wybraną wystawę lub Taras Książęcy lub Wieżę Dzwonów: 6 zł normalny, 4 zł ulgowy
  • Oprowadzanie z przewodnikiem: 120 zł – 40 minut, 140 zł – 60 minut

Więcej informacji dostępnych na stronie: http://zamek.szczecin.pl/

Polecane obiekty w pobliżu Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie