Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w okolicy Centrum Pamięci Generała Hallera

Centrum Pamięci Generała Hallera

Władysławowo to jedno z nadbałtyckich miast, które może szczycić się nie tylko dostępem do pięknych plaż, lecz także licznymi obiektami, które każdy turysta powinien odwiedzić. Jednym z nich jest Centrum Pamięci Generała Hallera znajdujące się przy ulicy Morskiej 6.

Centrum Pamięci Generała Hallera we Władysławowie

Centrum Pamięci generała zostało utworzone w drewnianej willi wybudowanej w 1922 roku, która niegdyś należała do generała Hallera. To miejsce, w którym generał chętnie spędzał wakacje wspólnie z najbliższymi sobie osobami – rodziną, jednak zapraszał tam również harcerzy oraz inne osoby działające w młodzieżowych organizacjach. Muzeum powstało w 1990 roku za sprawą dużego zaangażowania Towarzystwa Przyjaciół Hallera. W muzeum nazywanym także „Hallerówką” można nie tylko poczuć klimat domu gen. Hallera, lecz również zobaczyć pamiątki, które po nim pozostały. Są wśród nich między innymi zdjęcia, drobne przedmioty, a także eksponaty, dzięki którym zwiedzający mogą poszerzyć swoją wiedzę na temat wyzwolenia Pomorza. Po zwiedzeniu Centrum Pamięci Generała Hallera warto zobaczyć znajdujący się w pobliżu pomnik generała, czyli miejsce, w którym odbywają się uroczystości towarzyszące między innymi obchodom Święta Niepodległości.

Inne wystawy w muzeum

Poza stałą ekspozycją na terenie obiektu udostępniane są również inne wystawy. Jedna z nich to wystawa „Letnicy przyjeżdżają. Wypoczynek na Ziemi Puckiej 1889-1980”. W czasie zwiedzania wystawy można dowiedzieć się jak wyglądały pokoje letników w latach 20 XX wieku, ciekawostką są także stroje kąpielowe noszone w latach 20 XX wieku oraz w okresie 20-lecia międzywojennego. Kolejną wystawą wartą uwagi jest „Leon Golla – wyrzeźbiony rybacki świat”. Zwiedzający mogą podziwiać prace rzeźbiarza żyjącego we Władysławowie (wówczas miejscowość nosiła nazwę Wielka Wieś), który swoimi drewnianymi rzeźbami uwiecznił pracę rybaków. Powstałe figury pozwalają wspomnieć ludzi, którzy swoje życie poświęcili pracy na morzu.

Przydatne informacje

  • Bilet normalny: 4 zł
  • Bilet ulgowy: 3 zł

Więcej informacji na temat muzeum można znaleźć na stronie http://muzeumpuck.pl/oddzialy/hallerowka/

Polecane obiekty w okolicy Centrum Pamięci Generała Hallera