Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu bulwarów nad Sołą w Węgierskiej Górce

Bulwary nad Sołą w Węgierskiej Górce

Bulwary nad Sołą mieszczą się przy ulicy Plażowej w miejscowości Węgierska Górka – to urokliwa wieś położona w województwie śląskim, a dokładnie w powiecie żywieckim. Słynie przede wszystkich ze swojego górskiego położenia, leży bowiem na zboczach Beskidu Żywieckiego oraz Beskidu Śląskiego. Oprócz tego charakteryzuje się urokliwą architekturą i niepowtarzalnym klimatem. Przebiega przez nią rzeka Soła, czyli drugi największy po Dunajcu dopływ Wisły z Karpat. Długość Soły wynosi około 90 kilometrów. Rzeka płynie przez Kotlinę Żywiecką, Beskid Mały oraz Pogórze Śląskie.

Bulwary

Bulwary nad Sołą powstały stosunkowo niedawno, bowiem dopiero w 2009 roku, aczkolwiek wcześniej funkcjonowały już tu podobne obiekty. Od razu jednak bulwary stały się ogromną atrakcją dla mieszkańców, a także turystów, których z roku na rok stale przybywa. Przede wszystkim jest do świetnie miejsce dla tych, którzy chcą odpocząć i zrelaksować się. Bez wątpienia jednak jest to także miejsce do rekreacji, bowiem pozwala na długie spacery czy wycieczki rowerowe. Bulwary znajdują się w bardzo atrakcyjnej okolicy, a widok z nich cieszy oko wszystkich turystów. Poza tym miejsce jest stale rozbudowywane i dostosowywane do potrzeb mieszkańców oraz gości.

Niezwykły most

Ogromną atrakcją jest tu most łukowy, który wykonano z drewna afrykańskiego. Sprawia on wrażenie wiszącego nad rzeką. Most ten łączy Bulwary z Traktem Cesarskim, parkiem oraz ulicą 3 Maja. Koniecznie trzeba pospacerować po tym parku, który poprzecinany jest licznymi kanałami. Warto wiedzieć, że powstał tu także rekreacyjny basen, plac zabaw, amfiteatr, boisko. Latem odbywa się w tym miejscu wiele koncertów oraz różnych innych imprez i wydarzeń kulturalnych. Oprócz Soły przepływają tędy również urokliwe strumienie, między innymi Młynówka oraz Żabniczanka. Koniecznie trzeba się tu wybrać również nocą, bowiem wtedy kompleks jest pięknie podświetlony i panuje tu bardzo romantyczny nastrój. Coś dla siebie znajdą tu również wędkarze, bowiem powstają stanowiska przeznaczone do połowu ryb. Obok Bulwarów wybudowano także duże parkingi.

Polecane obiekty w pobliżu bulwarów nad Sołą w Węgierskiej Górce