Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Zwardoń - oferta noclegu w Zwardoniu i okolice

Baza noclegowa - Zwardoń

Zwardoń to ciekawe miejsce na nocleg nie tylko w sezonie zimowym, ale także letnim. W miejscowości możemy zatrzymać się w kwaterze prywatnej, agroturystyce czy ośrodku wypoczynkowym. Tych obiektów w Zwardoniu jest najwięcej. Znajdziemy je przy drodze S1, jak i nieco niżej, bliżej ośrodka ZwardońSki i stacji kolejowej, co zdecydowanie jest plusem dla osób, które przyjeżdżają do wioski transportem publicznym. Nie znajdziemy tu hoteli ani wielu apartamentów (tylko jeden), dlatego średnia cena noclegu w wiosce jest niezwykle przystępna – ok. 40 zł. Dla szukających wyższego standardu dobrym wyborem będzie nocleg w zabytkowej, drewnianej rezydencji z 1928 r. z własnym kinem, barem czy pięknym ogrodem. Możemy także zatrzymać się w willach i pensjonatach.

Zwardoń – Śląsk i Beskid Żywiecki

Lokalne podania mówią, że w XVII-XVIII w. zjawiło się tu czterech braci, którzy zajęli się hodowlą zwierząt i założyli zagrody. Bracia nazywali się Zwardoń i od ich nazwiska wzięła się nazwa wsi, która w latach 30-tych XX w. stała się niezwykle popularną stacją narciarską. Obecnie Zwardoń przyciąga turystów dzięki malowniczemu położeniu między przełęczami Przysłop, Zwardońską i Graniczne oraz dzięki dobrej infrastrukturze z kilkunastoma wyciągami i trasami narciarskimi o łącznej długości 12 km. Miejscowość położona jest przy trasie ekspresowej S1 biegnącej od lotniska w Katowicach-Pyrzowicach (150 km) aż do Słowacji (1,4 km). W Zwardoniu znajdowało się dawne przejście graniczne ze Słowacją.

Górskie uroki Zwardonia

Zwardoń kojarzy się przede wszystkim z zimowym kurortem, w którym można poszaleć na jednym z kilkunastu stoków. Działa tu wiele wyciągów i przygotowanych jest sporo tras zjazdowych o różnych poziomach trudności. Otwarto także pierwszą kolej linową w ośrodku ZwardońSki i jest również możliwość korzystania ze stoków na Słowacji w ramach wspólnego karnetu (taką sposobność dawał ośrodek Skalanka). Zwardoń to jednak nie tylko miejscowość na zimowy urlop, bowiem w okolicy znajdują się szlaki turystyczne, z których warto skorzystać. Jednym z ładniejszych jest czerwony szlak wiodący na Wielką Raczę, Przełęcz Przegibek i Wielką Rycerzową. Można stąd także dojść na Baranią Górę czy do Schroniska PTTK Dworzec Beskidzki, zlokalizowanego tylko 20 min. od centrum wsi. W czasie Dni Zwardonia mamy możliwość wziąć udział w koncertach, rajdach i targach rzemiosła.