Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Przełęcz Karkoszczonka w Ustroniu

Noclegi w pobliżu Przełęczy Karkoszczonka w Ustroniu

Przełęcz Karkoszczonka w Ustroniu

Spędzając urlop w Ustroniu, mamy różne możliwości atrakcyjnego spędzenia czasu. Warto zdecydować się na urozmaicenie wypoczynku, poprzez aktywność fizyczną, która nie tylko pozytywnie wpłynie na naszą kondycję, ale i zapewni nam ciekawe atrakcje. Ustroń to niewielka miejscowość położona w województwie śląskim, nieopodal Wisły i Beskidu Śląskiego. Ciekawym celem podróży będzie Przełęcz Karkoszczonka.

Szlaki turystyczne

Tutejsze szlaki turystyczne prowadzą przez niesamowicie malownicze tereny. Przełęcz Karkoszczonka w Beskidzie Śląskim jest jedną z najpiękniejszych tras. To głęboka przełęcz Krakoszanką (729 m. n.p.m.), usadowiona pomiędzy Beskidem (860 m. n.p.m.) na południu i Trzema Kopcami (1082 m. n.p.m.) na północy. Przełącz stanowi doskonały łącznik pomiędzy Szczyrkiem a Brenną, który wykorzystywany jest zarówno przez turystów, jak i miejscowych. Trasa zapewnia wspaniałe widoki i możliwość obcowania z lokalną fauną i florą.

Na górskich szlakach

To wyjątkowo urokliwe miejsce znane jest już od wieków. My zaś mamy niesamowitą okazję poznać je podczas spaceru, wędrówki lub wycieczki rowerowej. Przy tym należy pamiętać, że do dwóch kółek w tym miejscu konieczne są nieco większe sportowe i fizyczne umiejętności. Nie zapominajmy, że przełęcz łączy się z innymi szlakami, tworząc wspaniałą siatkę tras turystycznych, oplatających cały region. Wspaniała wyprawa rodzinna pozwoli nam także dotrzeć do pobliskich miejscowości, które także mają wiele do zaoferowania. po drodze możemy zatrzymać się w przyjemnych karczmach, spośród których najpopularniejsza jest Chata Wuja Toma. Tu po całym trudzie włożonym w wędrówkę, możemy zregenerować siły doskonałą góralską strawą.

Polecane obiekty w pobliżu Przełęczy Karkoszczonka w Ustroniu