Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego

Noclegi w pobliżu Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego

Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego

Park Krajobrazowy Beskidu Ślaskiego, który został utworzony w roku 1998 tuż przy granicy z Czechami obejmuje Beskid Zachodni wraz ze szczytami: Czantorią, Baranią Górą i Skrzycznym. Zlokalizowany jest na terenie województwa śląskiego. Jego krajobraz oraz budowa geologiczna są niezwykle urozmaicone. Wizytówką tego miejsca i jednocześnie znakami rozpoznawczymi są formacje skalne wynurzające się z głębi ziemi oraz niewielkie wodospady, a także górskie potoki.

Wycieczka na szczyt

Najwyższy szczyt na tym terenie stanowi Skrzyczne (1 257 m n.p.m), na który można się dostać szlakiem niebieskim lub zielonym. Warto się wybrać na sam szczyt, aby doświadczyć wrażeń na ulokowanej tam wieży widokowej, z którego roztaczają się przepiękne krajobrazy górskie.To tutaj swoje źródła znajduje Wisła w dwóch potokach: Białej i Czarnej Wisełce.<>

Fauna i flora parku

Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego posiada bardzo atrakcyjną faunę i florę reprezentowaną głównie przez: jelenie, sarny, dziki, wilki, lisy oraz rysie. Nie brak tutaj wyjątkowo pięknych, roślin, rzadko występujących i przez to objętych ochroną częściową lub całkowitą. Można tutaj spotkać nieliczne grądy, bory jodłowo-świerkowe oraz świerczyny. Miejscami można również napotkać lasy bukowe z żywcem dziewięciolistnym, jaworzynami górskimi i karpackimi. Znaczną część Parku pokrywają łąki i pastwiska.

Szczególnie interesujące gatunki zwierząt, jakie spotkać można na terenie Parku to przede wszystkim: drozd obrożny, głuszec, wilk szary, ryś euroazjatycki. Mało kto wie, że na terenie Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego, znajduje się aż siedem rezerwatów przyrody, których głównym zadaniem jest stworzenie warunków życia dla rzadkich, a często i wymierających gatunków fauny oraz flory.

Atrakcje turystyczne

Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego jest bardzo dobrze zagospodarowany. Nie brak tutaj pieszych i rowerowych szlaków turystycznych, które są uczęszczane przez turystów spragnionych aktywnego wypoczynku wśród pięknych okoliczności przyrody. Latem jest miejsce szczególnie lubiane przez piechurów oraz rowerzystów, natomiast zimą zjeżdżają się tutaj tłumy narciarzy. Najbardziej popularnymi kurortami narciarskimi tych terenów są: Wisła, Ustroń, Szczyrk i Brenna.

Polecane obiekty w pobliżu Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego