Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w okolicy ścieżki nad Żylicą w Szczyrku

Ścieżka nad Żylicą w Szczyrku

Wybranie Szczyrku na cel swojej podróży przysparza wielu możliwości spędzania czasu. Bez względu na porę roku, te piękne tereny zapewniają wspaniały czas w otoczeniu malowniczego krajobrazu. Szczyrk bowiem położony jest na granicy Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego. Miejsce doskonałe na rodzinne wakacje i samodzielny wypad na narty. Jednym z piękniejszych miejsc, gdzie warto wybrać się na spacer jest deptak nad Żylicą.

Urokliwa ścieżka

Jednym z najpiękniejszych zakątków miejscowości jest deptak nad Żylicą, czyli malownicza ścieżka powstała przy wsparciu funduszy unijnych. Jej lokalizacja, bezpośrednio nad przepływającą tędy rzeką Żylicą, czyni ją wyjątkowo pięknym miejscem. Dostępna jest dla turystów, którzy latem mogą korzystać z jej uroków podczas długich spacerów, zatrzymując się przy okazji na wyśmienity obiad, w jednej z wielu pobliskich restauracji. Zimą natomiast to wymarzone miejsce dla narciarzy biegowych. Początek ścieżki zlokalizowany jest w pobliżu Urzędu Miasta i ciągnąc się wzdłuż rzeki, aż do pobliskich Buczkowic, gdzie łączy się z równie ciekawą ścieżką rowerową.

Wzdłuż Żylicy

Deptak nad Żylicą to ciekawe i niezwykle ładne miejsce, jednak istnieje o wiele więcej powodów do odwiedzenia go niż tylko jego piękno. Przede wszystkim ścieżka sąsiaduje z centrum Szczyrku, co powoduje, że bardzo łatwo ją znaleźć. Trasa obejmuje również takie miejsca jak lokalny Amfiteatr, Skocznia czy choćby Ośrodek Sportu. Nie zabraknie nam więc okazji do zwiedzania, a sam spacer po deptaku jest prawdziwą przyjemnością. Po drodze możemy zahaczyć również o piękne tereny nadrzeczne, które zwłaszcza w sezonie letnim polecane są turystom.

Pobliski Park Krajobrazowy jest kolejnym wspaniałym miejscem, które warto odwiedzić podczas spaceru. Turyści, którzy zdecydują się tu spędzić swój urlop, mogą liczyć na niesamowity czas, w równie interesującym otoczeniu. Spokojny wypoczynek w zgodzie z naturą lub intensywny czas zwiedzania lokalnych atrakcji – sposób poznania Szczyrku jest dowolny. Wybór należy do nas, a dzięki zróżnicowanej ofercie, możemy spędzić wakacje w dogodny dla nas sposób.

Polecane obiekty w okolicy ścieżki nad Żylicą w Szczyrku