Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Słupsk - oferta noclegu w Słupsku i okolice

Noclegi Słupska

Położony blisko morza Słupsk zapewnia turystom szeroką bazę noclegową. W samym mieście najwięcej znajdziemy hoteli – rozsiane są na wschodnim brzegu rzeki Słupii, wzdłuż ul. Kaszubskiej przy Stadionie 650-lecia i przy ul. Szarych Szeregów, a także na zachodnim brzegu (ulice Filmowa i Szczecińska i między Parkiem im. J. Waldorffa a Placem bł. B. Kostkowskiego). Oprócz hoteli w Słupsku mieści się wiele kwater prywatnych i pokoi gościnnych – szczególnie południowe obrzeża, między ul. Arciszewskiego i Hubalczyków, w okolicy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Korczaka, co jest optymalną lokalizacją dla rodzin pacjentów. W okolicy Strzelinka i Krępy Słupskiej są natomiast agroturystyki dla osób, które szukają ciszy i spokoju. W Strzelinku (niecałe 10 km od miasta) jest także Hotel Dolina Charlotty – miejsce słynnej imprezy, Festiwalu Legend Rocka. Przez Słupsk przebiegają: droga krajowa nr 6 i 21 oraz wojewódzkie 210 i 213. Jest to także węzeł kolejowy na liniach Szczecin-Gdynia i Ustka-Szczecinek, autobusem PKS dojedziemy stąd to większych polskich miast, a w samym Słupsku możemy się poruszać autobusami i tramwajami.

Informacje o Słupsku

To tu mieści się najstarsza w Europie drewniana winda (nadal sprawna) oraz jedyna na świecie stała kolekcja prac Witkacego. To w Słupsku zjemy pizzę w najstarszej polskiej Pizzerii „Poranek” według receptury niezmienionej od 1974 r. Położone na Pobrzeżu Koszalińskim miasto to jedno z najstarszych i najpiękniejszych na Pomorzu z oryginalnym rynkiem, ratuszem, kamienicami, krzywą wieżą i Zamkiem Książąt Pomorskich. Słupsk, leżący 18 km od wybrzeża Bałtyku, przyciąga turystów także przyrodą - rezerwat Słowińskiego Parku Narodowego i Park Krajobrazowy Dolina Słupi. Warte uwagi są unikalne szlaki zabytków – Kraina w Kratę, Europejski Szlak Gotyku Ceglanego i Szlak Elektrowni Wodnych. Miasto stanowi także duży ośrodek przemysłowy z Słupską Specjalną Strefą Ekonomiczną oraz ośrodek handlu. Słupsk jest węzłem komunikacyjnym w regionie, leży między Koszalinem (67 km) a Lęborkiem (52 km), w odległości 18 km do Ustki i 109 km do Gdyni.

Weekend w Mieście Gotyckich Bram

Przełom XIX/XX wieku to czasy kiedy Słupsk zadziwiał pięknem architektury – teraz możemy podziwiać po tej epoce secesyjne ulice przy Rondzie Solidarności i deptak w okolicy Starego Rynku aż do Placu Zwycięstwa. Na pewno warto przejść Słupski Szlak Gotyku Ceglanego, oglądając Nową i Młyńską Bramę, kościoły: Mariacki, św. Jacka, św. Mikołaja, kaplicę św. Jerzego czy budowlę o ciekawej nazwie – Basztę Czarownic. Baszta w XVII wieku została zaadaptowana na więzienie, w którym przetrzymywano i torturowano kobiety posądzone o uprawianie czarów. Ostatnią „czarownicę” stracono w 1701 r. Chętnie odwiedzany jest także renesansowy Zamek Książąt Pomoskich z XVI w., gdzie udostępniono 125 prac Witkacego – jest to największa kolekcja dzieł tego artysty, zakupiona przez działające w zamku Muzeum Pomorza Środkowego. Kulturalny Słupsk to także liczne wydarzenia, takie jak: Festiwal Pianistyki Polskiej, Festiwal Kultury Wschodu „Mundus Orientalis”, Komeda Jazz Festival czy Jarmark Gryfitów albo Międzynarodowy Festiwal Brydża Sportowego „Solidarność”.