Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w okolicy Zabytkowego budynku poczty w Słupsku

Zabytkowy budynek poczty w Słupsku

Słupsk jest miastem, leżącym w województwie pomorskim. Miasto to słynie ze swoich wspaniałych zabytków historycznych, które wiele mówią o losach naszego kraju na przełomie dziejów. Zwiedzając słupskie zabytki, z pewnością warto przyjrzeć się z bliska neogotyckiemu budynkowi poczty. Znajduje się on na skrzyżowaniu ulic Mikołajskiej i Łukasiewicza.

Dzieje zabytkowego budynku

Zabytkowa poczta w Słupsku została wybudowana w 1879 roku. Wcześniej w mieście istniały inne oddziały pocztowe, jednak wraz z rozwojem miasta i postępem komunikacyjnym, stwierdzono potrzebę zbudowania okazałego budynku przeznaczonego na główną kwaterę poczty w mieście. Konstrukcja budynku i jego wygląd nie zmieniły się do dnia dzisiejszego. Zachowały wszystkie swoje podstawowe elementy. Budynek został wybudowany na życzenie ministra poczty Rzeszy – Heinricha von Stephana. W tym czasie w całym kraju wybudowano setki takich obiektów. Zatwierdzał on każdy etap budowy, jego plany, osobiście też stawił się na wielkim, uroczystym otwarciu poczty słupskiej.

Zanim zbudowano obecną pocztę, główna siedziba znajdowała się na ulicy Mikołajskiej, a jej właścicielem był major Kleist. Po jego śmierci budynek kupił młynarz, jednak szybko go sprzedał dyrektorowi poczty płk von Gerhardowi. Na początku XIX wieku stwierdzono potrzebę wybudowania nowego budynku poczty i przeniesienia do niego siedziby poczty miejskiej. W głównym holu poczty znajduje się tablica pamiątkowa poświęcona Heinrichowi von Stephenowi. W 1997 roku odremontowano wnętrza budynku, zachowując oryginalny wystrój.

Charakterystyka

Budynek ma bardzo okazałą formę. Jest zbudowany z czerwonej cegły, posiada wysoką wieżę i dwa skrzydła, które rozchodzą się w stronę przylegających do niego ulic. Wejście do budynku znajduje się pod samą wieżą. Budynek jest bardzo piękny, a co najważniejsze zachował się w idealnym stanie i w pełni reprezentuje neogotycki styl architektoniczny. Dach budynku jest pokryty blachą, przez co jest odporny na żywioły. Wewnątrz znajdują się klatki schodowe z kamiennymi schodami. Budynek w dalszym ciągu pełni funkcję miejskiej poczty, jest więc stale w użytkowany.

Polecane obiekty w okolicy Zabytkowego budynku poczty w Słupsku