Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Rusinowo - oferta noclegu w Rusinowie i okolice

Oglądasz Rusinowo (Postomino / sławieński / zachodniopomorskie).
Czy chodziło Ci o:

Noclegi w Rusinowie

Baza noclegowa Rusinowa to kilkadziesiąt obiektów noclegowych. Ponad połowa z nich to domki i domy letniskowe, znajdujące się w okolicy ul. Letniskowej, leżącej ok. 800 m od nadmorskiego brzegu i osady Radziszkowo. W wiosce są dostępne także noclegi w willach – w okolicy kościoła Narodzenia NMP. Rusinowo oferuje także pobyt w kilku ośrodkach wypoczynkowych. Średnia cena noclegu to 30 zł, w każdej części miejscowości zapłacimy mniej więcej tyle samo za nocleg. Wioska leży przy drodze wojewódzkiej nr 203, łączącej Ustkę z miejscowością Darłowo. Na trasie Sławno-Rusinowo kursuje autobus PKS, zatrzymujący się m. in. w Jarosławcu. Do Sławna można dojechać pociągiem.

Rusinowo – zachodniopomorskie letnisko nad Bałtykiem

Kameralna wioska nad Morzem Bałtyckim na Wybrzeżu Słowińskim. Rusinowo zlokalizowane jest na ciągu wzgórz morenowych, z których najwyższe to Góra Świerk (32 m n.p.m.). Ta dawna osada rybacka założona ok. 1300 r. przez niemieckich osadników, a obecnie - popularna nieduża miejscowość turystyczna, posiadająca dobrą infrastrukturę turystyczną oraz dość szeroką plażę. Rusinowo leży w pobliżu drogi nr 203, niedaleko Jarosławca (5 km), Darłowa (14 km) i Ustki (30 km).

Nadmorskie atrakcje Rusinowa

Największą atrakcją tej małej miejscowości jest piaszczysta i szeroka plaża. Co prawda z centrum do brzegu są ok. 2 km, ale za to spokojny wypoczynek nad morzem zrekompensuje czas poświęcony na pokonanie drogi. W centrum Rusinowa znajduje się kościół z czerwonej cegły z romańskim wystrojem wnętrza. Niedaleko wioski mieszczą się dwa przybrzeżne jeziora: Kopań, dobre miejsce do windsurfingu, wędkowania i obserwacji licznych gatunków ptactwa oraz akwen Wicko. W niedalekim Jarosławcu znajdziemy natomiast latarnię morską czy aquapark dla całej rodziny, a w Darłowie - Zamek Książąt Pomorskich czy zabytkowe świątynie. W Jarosławcu możemy też wziąć udział w licznych imprezach, organizowanych w sezonie - koncertach, Międzynarodowych Biegach Po Plaży czy Ogólnopolskich Regatach Jachtów Sterowanych Radiem.