Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Poddąbie - oferta noclegu w Poddąbiu i okolice

  • 1

Wybór noclegu w Poddąbiu

Jak na tak małą miejscowość obiektów noclegowych jest tu naprawdę dużo, bo aż kilkadziesiąt. Najwięcej znajdziemy domków letniskowych, rozlokowanych między ul. Modrzewiową a Sosnową. W tym też rejonie jest wiele pensjonatów, willi i pokoi gościnnych. Na wschodnim końcu osady, dla osób chcących wypocząć w ciszy i spokoju, przy ulicy Wczasowej, Słonecznej i Plażowej najwięcej jest apartamentów, które mieszczą się także w okolicy ul. Sosnowej. Są tu też ośrodki wypoczynkowe – tym razem z zachodniej strony wioski, w pobliżu ul. Spacerowej. Za nocleg nie zapłacimy dużo – średnia cena wynosi 42 zł/doba.

Poddąbie – kameralne Morze Bałtyckie

Niewielka osada na Pomorzu i drugi w kraju najbardziej słoneczny region z liczbą 1616 słonecznych dni w roku. Poddąbie leży na obrzeżu Słowińskiego Parku Narodowego. Ciekawostką jest, że wieś zamieszkuje na stałe tylko 8 rodzin (20 osób). W Poddąbiu znajduje się również jedyny stabilny od 96 lat klif na wybrzeżu, gdzie przez 50 lat przybyło ok. 20 m plaży. Miejscowość otoczona z każdej strony lasem bukowo-sosnowym, a od morza dzieli ją tylko 200 m. Plaża w Poddąbiu jest piaszczysta i bardzo szeroka – nawet do 60 m. Miejscowość leży w pobliżu Ustki (16 km), Rowów (15 km) i Słupska (23 km).

Poddąbie – ukryty skarb Bałtyku

Do piaszczystej plaży ze 100-metrowym kąpieliskiem prowadzi droga ukryta przez gęsty las, porośnięty dębami, wysokimi sosnami i bukami. Aby dostać się tutaj, trzeba pokonać jeszcze łagodnie opadający klif, powstały na skutek sztormu w 1914 r. Wtedy ukaże nam się piękny widok piaszczystej, szerokiej plaży, niezatłoczonej nawet latem. Podczas pobytu tu warto udać się do pobliskiego Słowińskiego Parku Narodowego, wpisanego na listę UNESCO. Zobaczymy tam charakterystyczny dla tego pas wydmowy mierzei z ruchomymi wydmami, a oprócz tego przymorskie jeziora, torfowiska, nadmorskie lasy i bory czy bagna. Symbolem tego miejsca jest mewa srebrzysta. Turystów w okolicach Poddąbia przyciąga tu także latarnia morska Czołpino, Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach czy Muzeum Przyrodnicze Parku w Smołdzinie. W okolicy Poddąbia znajdziemy także interesujące zabytki – są to kościoły w Objeździe i Wytownie, postawione w stylu charakterystycznym dla tego rejonu, czyli z muru w kratę. Tylko 7 km dzieli nas od jeziora Gardna, na którym można spokojnie uprawiać żeglarstwo, kitesurfing czy windsurfing. Przez miejscowość przebiega Szlak Zwiniętych Torów, na którym cyklicznie odbywa się Ogólnopolski Rajd Rowerowy. W pobliżu Poddąbia możemy też wziąć udział w Ogólnopolskim Zjeździe Maskotek, Plażowych Mistrzostwach Budowniczych oraz festynach i piknikach.