Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Willi Ewy Braun

Willa Ewy Braun

Ewa Braun - znana jako kochanka, a później i żona Adofla Hitlera (którego raczej nie trzeba nikomu przedstawiać). Jej postać niektórych zniechęca, innych zaś fascynuje, a jej życie interesuje z pewnością głównie te osoby, które zainteresowane są historią. W Pobierowie znajduje się dom, w którym przed laty mieszkała właśnie wspomniana Ewa Braun. Znajduje się on na ulicy Grunwaldzkiej, w zachodniej części miejscowości, usytuowany jest za znajdującą się tam bazą ratowników.

zabytkowy obiekt

Dom od lat nie jest restaurowany ani odnawiany - właściciel nie jest zainteresowany podejmowaniem prac remontowych. Dom jest więc dość mocno zniszczony, na jego zewnętrznych ścianach widnieją wykonane farbą napisy i rysunki. Przez jakiś czas po wojnie ktoś opiekował się domem i dbał o niego, później willa została sprzedana - nie wiadomo jednak, kto jest właściwie jej właścicielem. Jeszcze kilka lat temu turyści mogli - na własną odpowiedzialność - wejść do środka i obejrzeć wnętrze domu. Znajdują się tam pozostałości kominka i resztki wyposażenia domu. Można było zejść do chłodnej piwnicy, niestety wejście na piętro nie było możliwe - schody tam prowadzące uległy bowiem całkowitemu zniszczeniu. Dziś wejście do wnętrza domu nie jest już możliwe - dom grozi zawaleniem i nie jest to bezpieczne, poza tym służy to ochronie historycznego zabytku przed zniszczeniem. Mimo to, często można zobaczyć liczne grupy turystów, oglądające dom z zewnątrz, robiące pamiątkowe zdjęcia.

Spotkania w willi

Mówi się, iż dom należał do kochanki Adolfa Hitlera - Ewy Braun - nie ma jednak jednoznacznych dowodów na to, że właśnie w tym miejscu kochankowie się spotykali. Można jednak znaleźć informacje o tym, że w domu w Pobierowie Ewę Braun odwiedzał Herman Gőring, dowódca niemieckiego lotnictwa, mieszkający w położonym nieopodal Międzywodziu i często wizytujący lotnisko w miejscowości, która dziś znana jest pod nazwą Dziwnów.

W latach 40. ubiegłego wieku willa była pilnowana przez żołnierzy niemieckich - po to, aby Ewa Braun miała spokój i mogła wypoczywać, podczas gdy nikt nie będzie jej niepokoił i zakłócał porządku dnia. Dziś domek może zobaczyć każdy, kto ma taką ochotę. Po zakończeniu wojny, we wnętrzu willi funkcjonował dom wczasowy.

Polecane obiekty w pobliżu Willi Ewy Braun