Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Port Żeglugi Mazurskiej w Mikołajkach

Noclegi w pobliżu Portu Żeglugi Mazurskiej w Mikołajkach

Port Żeglugi Mazurskiej w Mikołajkach

Niemal każdy, kto odpoczywał na Mazurach zetknął się z określeniem Żegluga Mazurska. Jest to ciekawa atrakcja pozwalająca poznać okolice mazurskich jezior podczas rejsów.

Żegluga Mazurska i jej historia

Żegluga Mazurska działa od 1999 roku, jednakże przejęła doświadczenie i dorobek poprzednika, którym była Państwowa Żegluga Mazurska. Spółka specjalizuje się w organizowaniu ciekawych i nastawionych na wypoczynek oraz poznawanie okolic rejsów po mazurskich jeziorach. Obecny układ jezior, które poza naturalnymi połączeniami, poprzecinane są powstałymi na przestrzeni wielu lat kanałami sprawia, że turyści podczas jednego rejsu mogą zapoznać się z wieloma jeziorami. Wysokiej klasy statki wycieczkowe, miła obsługa, jak również dbałość o środowisko naturalne i bezpieczeństwo pasażerów to główne atuty, które sprawiły, że z roku na rok oferowane przez nią usługi cieszą się rosnącą popularnością. Porty Żeglugi Mazurskiej znaleźć można w bardzo wielu położonych nad jeziorami miejscowościach.

Port w Mikołajkach

Mikołajki to z pewnością jedna z miejscowości, które odwiedza coraz więcej turystów. Wystarczy wspomnieć, iż na co dzień zamieszkuje tutaj niespełna 4 tysiące osób, a w sezonie jest to liczba zwiększająca się kilkadziesiąt razy. Port w Mikołajkach to jedno z bardziej zatłoczonych w sezonie miejsc. Niektórzy żartują, iż tworzy się tutaj wodna autostrada, ze względu na ilość przepływających jednostek. Przy porcie ciągnie się promenada, którą spaceruje wiele osób.

Na jeziorze zauważyć można pływającą sporych rozmiarów rybę w koronie. Niestety nie jest prawdziwa, jednakże Król Sielaw jest co roku towarzyszem wypoczywających tutaj turystów. Związana jest z nim legenda opowiadająca o tym, iż w czasie problemów z rybami udało się rybakom złapać ogromną rybę – Króla Sielaw. W zamian za wolność obiecał im obfite połowy, a rybacy zgodzili się go wypuścić. Nie wiadomo, ile prawdy w tej legendzie, jednakże sztuczna ryba co roku jest przykuwana do mostu, aby była widoczna dla wszystkich spacerujących tutaj turystów.

Polecane obiekty w pobliżu Portu Żeglugi Mazurskiej w Mikołajkach