Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Wilkasy - oferta noclegu w Wilkasach i okolice

Nocleg w Wilkasach

Nocleg w Wilkasach to jedna z ciekawszych propozycji pobytu na Mazurach. Ponad 35% wszystkich obiektów noclegowych w wiosce to domki letniskowe – znajdują się one przy drodze krajowej nr 59 na wysokości ul. Olsztyńskiej, niecałe 100 m od brzegu jeziora Niegocin. Drugie miejsce to brzeg jeziora Tajty – między ul. Plażową a Liliową. Ze względu na znajdujący się tutaj 8. Plac Zabaw Wilkasy Zalesie (niecałe 200 m) jest to dobre miejsce dla rodzin z dziećmi. W Wilkasach mieści się także wiele kwater prywatnych i pokoi gościnnych, zlokalizowanych między ul. Brzozową a Lipową – w niedalekiej odległości od parku wodnego czy portu. Przy ul. Niegocińskiej, tuż przy plaży, są także ośrodki wypoczynkowe dla osób, które poszukują noclegu z zabiegami SPA, zorganizowanymi formami aktywności czy dla tych, którzy wybierają się na turnus rehabilitacyjny.

Wilkasy – piękne Mazury

Jedna z malowniczych i klimatycznych wiosek na Mazurach, położona pomiędzy jeziorami Niegocin i Tajty oraz nad akwenami Wilkasy Duże i Wilkasy Małe. Historia miejscowości sięga XV w. Wilkasy posiadają nowoczesną ekomarinę oraz dobrą infrastrukturą turystyczną. To obecnie ważne centrum wypoczynku w regionie i baza wypadowa w różne ciekawe miejsca w Krainie Wielkich Jezior. Wilkasy znajdują się przy drogach nr 59 i 643, w pobliżu Giżycka (6 km), Rynu (17 km), Kętrzyna (31 km) i Mikołajek (31 km).

Wypoczynek z widokiem na jeziora Niegocin i Tajty

Urlop w Wilkasach to okazja zarówno do korzystania z licznych atrakcji, jakie stwarzają mazurskie jeziora, jak i możliwość poznania ciekawych miejsc. Na wodach Jeziora Niegocin - dzięki świetnej infrastrukturze ekomariny - można uprawiać windsurfing, kitesurfing, żeglować, wypożyczać sprzęty wodne, zorganizować rejs po akwenie czy wypłynąć na spływ kajakowy. Dla amatorów żeglarskich klimatów w porcie działa klimatyczna tawerna (niekiedy muzyka na żywo). W zachodniej części jeziora działa Ośrodek AZS Wilkasy – jeden z największych portów w Krainie Wielkich Jezior. Liczne atrakcje dostępne są także nad jeziorem Niegocin w ośrodku Resort Niegocin. W Wilkasach swój azyl znajdą też wędkarze oraz miłośnicy spacerów – malownicze trasy piesze i szlaki rowerowe wokół jezior. W pobliżu warto zobaczyć Twierdzę Boyen w Giżycku (4 km) – pruską budowlę fortyfikacyjną zbudowaną z czerwonej cegły i głazów narzutowych. Wśród imprez i wydarzeń kulturalnych w Wilkasach odbywają się obchody rocznicy działań militarnych I wojny światowej na Mazurach oraz koncerty muzyczne, także koncerty szantowe.