Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Ryn - oferta noclegu w Rynie i okolice

Oferty noclegu w mazurskim Rynie

Z pewnością najbardziej atrakcyjna opcja noclegu w Rynie to pokój w zamku krzyżackim. Hotel Zamek Ryn oferuje pokoje w skrzydłach twierdzy, zaaranżowane na cztery odmienne sposoby, a także w znajdującej się pod zamkiem willi czy gościńcu nad jeziorem (które są tańsze niż nocleg w samym hotelu). Nocleg można połączyć ze zwiedzaniem zabytku, a także atrakcjami, takimi jak kręgle w zbrojowni czy basen w gotyckich podziemiach. Dla osób, którym zależy przede wszystkim na odpoczynku nad brzegiem jeziora, wygodną ofertą są domki letniskowe. Nad Jeziorem Ryńskim przy ul. Mazurskiej czy wzdłuż drogi krajowej 59 zlokalizowanych jest najwięcej tych obiektów. W miejscowości są także do dyspozycji kwatery prywatne przy brzegach większego z akwenów w pobliżu ul. Świerczewskiego. Nad Jeziorem Ryńskim są również ośrodki wypoczynkowe czy pensjonaty. Natomiast nad jeziorem Ołów oprócz kilku domków znajdziemy tylko pokoje gościnne. Zakwaterowanie wyszukamy także w pobliskiej miejscowości Rybical, gdzie znajdziemy domki letniskowe, kwatery prywatne czy gospodarstwa agroturystyczne.

Ryn – Mazurskie zamki i malownicze jeziora

Miasto o długiej historii, malowniczo położone nad dwoma mazurskimi jeziorami – Ryńskim i Ołów. Legenda mówi, że wzniesiony tu na wzgórzu nad akwenami zamek tak bardzo przypomniał Krzyżakom ich rodzinną rzekę Ren z jej zamkami, że od rzeki wzięła się nazwa osady – Ryn. Wzniesiony w XIV w. zamek to jedna z największych gotyckich budowli na polskich ziemiach. Obok zabytkowego holenderskiego wiatraka z XIX w. to główna atrakcja architektury w mieście. Wyjątkowe walory przyrodnicze – liczne jeziora i kanały – oraz wiele cyklicznych imprez kulturalnych sprawia, że Ryn to popularny ośrodek turystyczny w regionie Mazur. Miasto leży przy drogach nr 59 i 642, pomiędzy Mrągowem (22 km) a Giżyckiem (22 km), w pobliżu Kętrzyna (22 km) i Mikołajek (17 km).

Mickiewiczowskie inspiracje – Ryn

Zabytkowy zamek w Rynie to budowla na wzniesieniu pomiędzy jeziorami: Ryńskim i Ołów. To tutaj komturem był Konrad von Wallenrode - główna postać znanego mickiewiczowskiego poematu. Zdecydowanie warte zobaczenia są gotyckie portale i sklepienia, oryginalne elementy zbroi, włócznie na zwierza i topory. Mniej rozpowszechnionym, lecz także godnym uwagi jest innym zabytek – wiatrak holenderski z XIX w. czy ewangelicka kaplica. Turystów ucieszy bliskość jezior i możliwość kąpieli, a także nieśpieszny spacer wokół tafli wody. Na Jeziorze Ryńskim można uprawiać żeglarstwo czy inne sporty wodne, a także wędkować. U podnóża zamku w Rynie startuje krzyżacki szlak kajakowy, którego przepłynięcie może zająć nawet kilka dni. Dla amatorów dwóch kółek w okolicy jest kilka tras rowerowych – np. czerwony szlak z Ryna w kierunku Giżycka, przez Rybical, Skorupki i Siejkowo, a także przez Tałty i Mikołajki. W mieście możemy wziąć udział w ciekawych wydarzeniach, takich jak: Dni Rynu, Palotii Day, Festiwal Kultury Średniowiecza „Masuria”, Ryńskie Smalcowanie z Ogórczeniem czy Festiwal Wina Bachanalia.