Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Pisz - oferta noclegu w Piszu i okolice

Nocleg w Piszu

Noclegi w Piszu to różnorodne propozycje dopasowane do oczekiwań turystów. W mieście najwięcej znajdziemy kwater prywatnych – przy ul. Warszawskiej, Mickiewicza (niedaleko Szpitala Powiatowego) oraz w pobliżu ul. Łąkowej w okolicach kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wiele miejsc noclegowych znajduje się przy drodze krajowej nr 63, która przechodzi w ul. Warszawską, Pionierów i al. Turystów. Wśród opcji można wybrać między pokojami gościnnymi czy pensjonatami lub hotelem – ten ostatni dla tych, którym zależy na kameralnym wypoczynku w pobliżu jeziora Roś. Kilka pensjonatów znajduje się także po prawej stronie miasta – niedaleko drogi 58 i ul. Wojska Polskiego (od 100 do 700 m). W okolicy jeziora są także do dyspozycji agroturystyki – np. w miejscowości Łupki. To dobra opcja dla osób, które chcą spędzić wakacje nad brzegiem akwenu, a w dodatku kosztując domowych specjałów przygotowanych przez gospodynie.

Pisz - Mazury

Miasto położone w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, nad jeziorem Roś i rzeką Pisą, pomiędzy lasami Puszczy Piskiej. Miasto stworzone do tego, by odpoczywać w harmonii z naturą. Na terenie Gminy Pisz znajduje się aż 2/3 jeziora Śniardwy – największego polskiego jeziora. Ciekawostką historyczną jest to, że podczas szalejącej w 1709 r. epidemii dżumy pozostało przy życiu tylko 14 mieszkańców. W centrum miasteczka znajduje się tajemniczy posąg „Kamienna Baba”. Wbrew nazwie nie jest to postać kobiety, lecz mężczyzny. Nie jest dokładnie znana historia powstania odkrytego w 1872 posągu, ale mieszkańcy twierdzą, że dotknięcie „kamiennej baby” zapewnia szczęście. Pisz leży na skrzyżowaniu dwóch dróg krajowych – nr 58 oraz 63, w odległości 50 km od Mrągowa, 56 km od Ełku oraz ok. 100 od Olsztyna.

Pisz – poczuć mazurski klimat

Aż 70% zabytkowej architektury Pisza – podobnie jak wielu innych mazurskich miast - została zniszczona podczas zajęcia przez sowieckich żołnierzy. Z ocalałych zabytków wartych odwiedzenia znajduje się tu renesansowo-barokowy kościół św. Jana Chrzciciela z wieżą z 1694 r., neogotycki ratusz z 1900 r. oraz wieża ciśnień z 1907 r., w której mieści się punkt widokowy na 10 piętrze. Na terenie miasta leży również osiem niemieckich schronów z okresu II wojny światowej. Wszystkie schrony tworzą trasę „Piska Pozycja Ryglowa”, w ramach której można je bezpłatnie zwiedzać. Pisz znajduje się na terenie Puszczy Piskiej oraz mazurskiego Parku Krajobrazowego. Warty uwagi jest Las Szast w Puszczy Piskiej, który w 2002 r. został nawiedzony przez huragan. Na jego terenie została zbudowana wieża widokowa, z której można zobaczyć ogrom zniszczeń. Puszcza Piska od wielu lat jest wymarzonym miejscem polskich artystów. Bywali tu m. in. Konstanty Ildefons Gałczyński, Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski i Olga Lipińska. Corocznie w Puszczy Piskiej odbywają się zawody w biegach na orientacje, spływy kajakowe rzeką Pisą, a także Konkurs Piosenki Żeglarskiej i Turystycznej „Śpiewamy i Żeglujemy nad Pisą” i Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Michała Kajki.