Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Wioska Żeglarska w Mikołajkach

Noclegi w pobliżu Wioski Żeglarskiej w Mikołajkach

Wioska Żeglarska w Mikołajkach

Mikołajki – miasto będące mekką żeglarzy, bo tędy właśnie przebiega główny szlak żeglarski na Mazurach. Położone nad Jeziorem Mikołajskim miasto w sezonie letnim zapełniają turyści, żeglarze i wielbiciele wszelkich rodzajów sportów wodnych. Znajdująca się tutaj Wioska Żeglarska Mikołajki jest jednym z bardziej urokliwych miejsc tego typu, pozwalającym na jednoczesne cumowanie w czterech kejach ok. 250 jednostek pływających po Wielkich Jeziorach Mazurskich.

Atrakcje Wioski Żeglarskiej

Usytuowanie na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, będących unikatowym na skalę europejską szlakiem wodnym, powoduje niezwykłą popularność Mikołajek nazywanych Perłą Mazur i Mazurską Wenecją. Rozbudowana, nowoczesna Wioska Żeglarska w tej miejscowości oferuje w sezonie możliwość nie tylko cumowania licznym jednostkom pływającym, ale też atrakcje na miejscu.

Wioska Żeglarska w Mikołajkach to także możliwość skorzystania na miejscu z oferty smażalni i restauracji znajdujących się w porcie. Wśród nich najbardziej znane są: Lady Mary, Żagiel i Pagaj. Funkcjonują tu także strefy luksusowych zakupów w otwartych butikach oferujących kolekcje Campione oraz Aeronautica – dla wielbicieli sportowego, ale eleganckiego stylu. Zlokalizowana jest tu także wypożyczalnia rowerowa Le Grand umożliwiającej wygodne zwiedzanie okolicznych atrakcji. Mikołajki to doskonała baza wypadowa, z której prowadzą interesujące szlaki turystyczne m.in. do rezerwatu Łuknajno nad Jeziorem Śniardwy wpisanego na światową listę UNESCO z powodu licznych gatunków ptaków odbywających tutaj okres lęgowy.

Imprezy muzyczne

W sezonie letnim regularnie odbywają się tutaj bezpłatne koncerty oraz imprezy z udziałem znakomitych DJ-ów. Jednym z głównych punktów programu letniego jest Festiwal Szantowy – najstarsza tego typu impreza w Polsce, odbywająca się pod koniec lipca. Stałą imprezą organizowaną w Mikołajkach dla żeglarzy są także regaty Grand Prix o puchar burmistrza otwarte dla wszystkich chętnych. Odsłony tego żeglarskiego wyścigu odbywają się regularnie od kwietnia do września, kiedy to oficjalnie zostają ogłoszone wyniki wszystkich regat.

Cennik

 • postój jednostki do 5 godzin - 10 zł
 • postój jednostki powyżej 5 godzin (doba) - 40 zł
 • postój jednostki przy kei – 1 miesiąc - 1000 zł
 • podłączenie do skrzynki energetycznej - 15 zł
 • zlewnia WC chemicznych z jachtów - 10 zł
 • WC - 2 zł, prysznic - 13 zł
 • umywalka z ciepłą wodą - 3 zł
 • zmywalnia naczyń (dla cumujących w porcie gratis) - 3 zł
 • pralnia 1 wsad - 12 zł
 • slipowanie jachtu - 50 zł
 • parking w porcie (rezydencki): 1 godzina - 20 zł, doba - 100 zł, czarter Omegi: 3 godziny - 75 zł, każda kolejna godzina - 25 zł, cały dzień (8:00-20:00) - 180 zł.

Polecane obiekty w pobliżu Wioski Żeglarskiej w Mikołajkach