Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Ruciane-Nida - oferta noclegu w Rucianem-Nidzie i okolice

Nocleg w Rucianem-Nidzie

Aż 20% wszystkich obiektów w Rucianem-Nidzie stanowią kwatery prywatne, rozlokowane w centrum, począwszy od ul. Mazurskiej, przez Alei Wczasów, do ul. Wiejskiej i na osiedlu Dybówek I, między ul. Dworcową a Ogrodniczą. Na osiedlu tym znajdziemy także tanie domki letniskowe. Przy Alei Wczasów i prawym brzegu Guzianki Wielkiej mieszczą się natomiast ośrodki wypoczynkowe. Warto wspomnieć o jednym z nich - Perła Jezior to ośrodek, który istnieje na terenie domu kuracyjnego z XX wieku - Kurhausu Rudczanny. Ruciane-Nida ulokowane jest przy linii kolejowej nr 219 Olsztyn-Szczytno-Ełk, przebiega przez nie droga krajowa nr 58 prowadząca do Szczytna czy Pisza i droga wojewódzka nr 610. W sezonie, w okresie letnich wakacji w mieście odbywają się także rejsy statkami do Leśniczówki Pranie, Giżycka czy Mikołajek.

Informacje o Rucianem-Nidzie

Południowa Brama Mazur i duże wypoczynkowe letnisko w południowej części Pojezierza Mazurskiego, nad jeziorem Nidzkim i Guzianką Wielką. Ruciane-Nida otaczają także piękne lasy Puszczy Piskiej. Rejsy statkami, liczne szlaki kajakowe, imprezy związane z regatami i pobliskie Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego – wszystko to sprawia, że miasto jest świetną bazą by wyruszyć do Krainy Tysiąca Jezior. Położone przy trasie nr 58 między Szczytnem (ok. 48 km) a Piszem (19 km) w odległości 195 km na północ od Warszawy.

Ruciane-Nida na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich

Nie tylko zapaleni żeglarze będą zadowoleni z urlopu w Rucianem-Nidzie. Krutynia i Nidka to rzeki, po których można odbyć spływ kajakowy, a nad jeziorami wypocząć, korzystając z jednej z plaż. Warto na spacer wybrać się do Puszczy Piskiej, by obejrzeć 500-letnie dęby (rezerwat Zakręt) czy 200-letnie sosny (rezerwat Królewska Sosna). Trzeba także obejrzeć kozę komorową w Guziance z 1879 roku czy zabytkowe wille na ul. Dworcowej i Żeglarskiej. W Praniu, nad jeziorem Nidzkim znajduje się chętnie odwiedzane przez turystów Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w starej poniemieckiej leśniczówce, a w Bartlewie osada, obrazująca życie Galindów - plemion zamieszkujących te tereny już od V w p.n.e. Z miasta biegną 4 ciekawe trasy rowerowe wokół okolicznych atrakcji. Przed przyjazdem warto sprawdzić kalendarz wydarzeń: być może natrafimy na cykl imprez regatowych, organizowanych się przez mazurskie miasta bądź też festiwal związany z Dniami Rucianego-Nidy.