Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Jezioro Mikołajskie

Noclegi w okolicy Jezriora Mikołajskiego

Jezioro Mikołajskie

Jezioro Mikołajskie jest jedną z największych atrakcji na Mazurach coraz chętniej i licznej odwiedzaną przez turystów.

Położenie i wielkość

Jezioro Mikołajskie, położone we wschodniej części województwa warmińsko-mazurskiego, ma powierzchnię około 5 kilometrów kwadratowych. W najszerszym miejscu ma około 1,6 kilometra, zaś ci, którzy chcieliby zejść pod powierzchnię muszą się liczyć z tym, że najgłębsze miejsce w nim to prawie 26 metrów. Jezioro łączy się z trzema innymi: Tałty na północy, Bełdany w południowo- zachodniej części oraz Śniardwy w części południowo-wschodniej. Niezbyt wyraźne granice pomiędzy zbiornikami wodnymi sprawiają, że wiele osób ma problem ze stwierdzeniem nad brzegiem którego z jezior aktualnie się znajduje.

Woda w jeziorze według przeprowadzanych badań ma trzecią klasę czystości. To sprawia, że jest to doskonałe miejsce na wypoczynek. Roślinność, która zajmuje około 20% całej powierzchni jeziora czy różnorodnie ukształtowane dno przyczyniają się do tego, że w jeziorze znaleźć można bardzo wiele gatunków ryb. Najbardziej znaną miejscowością koło jeziora są Mikołajki leżące w północnej części. To właśnie pod mostem znajdującym się w Mikołajkach Jezioro Mikołajskie łączy się z jeziorem Tałty.

Atrakcje nad Jeziorem Mikołajskim

Jezioro zapewnia przyjeżdżającym tutaj turystom bardzo wiele możliwości wypoczynku. Kąpieliska publiczne przystosowane są do pobytu większej ilości osób. Na wielu z nich w sezonie letnim nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwa kadra ratownicza. Nie można jednak zapominać, iż spora część linii brzegowej jeziora jest własnością osób prywatnych. Zachodnia część brzegu jeziora to Puszcza Piska, która zachęca do odbywania długich spacerów. Na jeziorze bez problemu można uprawiać różnorodne sporty wodne, najpopularniejsze z pewnością jest żeglarstwo. Położenie jeziora sprawia, że nie ma problemu z dostaniem się na inne akweny wodne korzystając tylko i wyłącznie z drogi wodnej.

Polecane obiekty w okolicy Jezriora Mikołajskiego