Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Bunkra V3 w Międzyzdrojach

Bunkier V3 w Międzyzdrojach

Międzyzdroje to nie tylko piękne plaże, na których gromadzą się turyści. To nadmorskie miasto posiada także bogatą historię i wiele atrakcji z nią związanych. Właśnie jedną z takich jest muzeum – bunkier V3. Zlokalizowane jest przy ulicy Nadbrzeżnej 9.

Pozostałości po II wojnie światowej

Muzeum prezentuje jedyną w swoim rodzaju ekspozycje tajnej broni niemieckiej V-3 pochodzącej z okresu II wojny światowej. Eksponaty wystawione zostały na terenie dawnego tajnego poligonu doświadczalnego w bunkrze, w którym przechowywane były pociski V-3. Dookoła bunkra znajdują się pozostałości stanowisk ogniowych tych pocisków. Celem tego muzeum jest przedstawienie myśli technicznej oraz projektu militarnego, który mógł wpłynąć na losy całej wojny.

Przewodnicy pracujący w muzeum chętnie oprowadzają grupy zwiedzających. Dla młodzieży szkolnej organizowane są żywe lekcje historii. Zwiedzanie Bunkra V3 obywa się także w ramach ścieżki edukacyjnej „Dziedzictwo kulturowe w regionie”. Ciekawostką jest fakt, że ekspozycja prezentowana jest w ścisłej współpracy z autorem książki pt. „Śladami niemieckich tajnych broni na wyspach Wolin i Uznam", czyli Piotrem Laskowskim.

Wielokomorowe działo nazywane było Stonogą i miało posiadać zasięg 160 km. W planach Hitlera miało służyć do ostrzeliwania Londynu. Było to największe działo II wojny światowej, sama lufa mierzyła bowiem 130 m długości, a jego waga wynosiła ok. 67 ton.

Zwiedzanie

Oficjalnie Bunkier czynny jest od 1 maja do 30 października. Przed przyjazdem poza tym okresem warto najpierw zadzwonić i dopytać o taką możliwość. Godziny otwarcia to 10.00-18.00 poza sezonem i 10.00-20.00 w trakcie sezonu, czyli w lipcu i sierpniu. Koszt wstępu to 4 zł dla dzieci i 5 zł dla dorosłych. Ceny dla grup należy ustalać indywidualnie z pracownikami obiektu.

Szczegółowych informacji należy szukać na stronie www.bunkierv3.pl

Polecane obiekty w pobliżu Bunkra V3 w Międzyzdrojach