Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Promenada Gwiazd w Międzyzdrojach

Noclegi w pobliżu Promenady Gwiazd w Międzyzdrojach

Promenada Gwiazd w Międzyzdrojach

Międzyzdroje to jedno z miast nadbałtyckich. Znajduje się w województwie zachodniopomorskim, na wyspie Wolin. Miejscowość ta jest bardzo chętnie odwiedzana przez turystów. Nie dziwi więc fakt, iż w Międzyzdrojach stale pojawiają się nowe atrakcje. Jednym z symboli tego nadbałtyckiego kurortu jest Promenada Gwiazd.

Promenada Gwiazd

Promenada Gwiazd potocznie nazywana bywa Aleją Gwiazd. Atrakcja powstała w 1996 roku na wzór hollywoodzkiego Bulwaru i Alei Gwiazd z Cannes. Aleja ściśle powiązana jest z Festiwalem Gwiazd, podczas którego znane osoby z dziedziny kultury i sztuki odciskają swoje dłonie. Festiwal ten rozsławił Międzyzdroje, ponieważ podczas jego trwania do miasta zjeżdżają się znane osoby ze świata filmu i sztuki, odbywają się pokazy oraz koncerty. W roku 2016 wprowadzono nowy plebiscyt – odbywa się internetowy konkurs pod nazwą Idol Publiczności i to osoba, która w nim zdobędzie największą ilość głosów otrzymuje własną tablicę. W roku 2016 była to Natalia Sikora, zaś w 2017 roku zaszczyt ten przypadł Zofii Zborowskiej.

Przechadzając się promenadą natrafimy na rzeźby (np. Krzysztofa Kieślowskiego, Andrzeja Wajdy, Jeremiego Przybory, Jerzego Bińczyckiego), tablice pośmiertne (Franciszka Starowieyskiego, Macieja Kozłowskiego, Janusza Morgensterna, Wojciecha Kilara). Największym zainteresowaniem turystów cieszą się tablice z odciskami dłoni między innymi: Krystyny Jandy, Anny Dymnej, Beaty Tyszkiewicz, Anny Seniuk, Janusza Gajosa, Jana Englerta). Nowym pomysłem jest stawianie ławeczek z postaciami najwybitniejszych aktorów. Swą własna ławeczkę posiada na przykład Gustaw Holoubek.

Lokalizacja alei

Aleja gwiazd jest równolegle położona do nadbałtyckiej plaży. Ulica ta po jednej stronie rozpoczyna się przy oceanarium, a kończy wejściem w ulicę Campingową. By móc podziwiać rzeźby i tablice należy po wejściu w promenadę gwiazd od strony oceanarium skręcić w deptak po lewej stronie. Miejsce to pięknie przyozdobione jest zielenią, a w wejścia znajduje się brama z napisem Aleja Gwiazd Międzyzdroje.

Polecane obiekty w pobliżu Promenady Gwiazd w Międzyzdrojach