Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Gabinetu Figur Woskowych w Międzyzdrojach

Gabinet Figur Woskowych w Międzyzdrojach

Popularność muzeów figur woskowych jest niezmienna na całym świecie. Przed słynnym Muzeum Madame Tussaud w Londynie zawsze stoją kilometrowe kolejki chętne do spotkania z figurami Davide’a Beckhama, księżnej Diany czy Michaela Jacksona. Nawet taka namiastka spotkania osób słynnych na cały świat jest dla wielu osób dużym przeżyciem. Idąc wzorem Londynu – Międzyzdroje też otworzyły swoje Muzeum Figur Woskowych, które zaczęło swoją kolekcję od postaci polskich aktorów zjeżdżających co roku do tej nadmorskiej miejscowości na Festiwal Gwiazd, a dzisiaj prezentuje bogatą kolekcję figur wyobrażających także postacie baśniowe i realne z całego świata.

Historia Gabinetu Figur Woskowych w Międzyzdrojach

Gabinet Figur Woskowych w Międzyzdrojach rozpoczęło swoją działalność w 1998 roku. Pierwszymi figurami, które były w nim eksponowane, były postacie polskich osobistości i aktorów. Wśród nich znaleźli się m. in. Krystyna Janda, Zbigniew Zamachowski, Daniel Olbrychski, Lech Wałęsa, Jan Paweł II oraz Marszałek Józef Piłsudski. Elementy dekoracji wokół figur i ich stroje zostały stworzone w pracowniach Teatru Wielkiego. Jednym z pierwszych specjalnych wydarzeń w Muzeum Figur Woskowych była wystawa scenografii z ukończonego niedawno filmu „Ogniem i mieczem”, z której w stałej wystawie pozostała armata biorąca udział w zdjęciach.

Muzeum Figur Woskowych dzisiaj

Dziś zbiory Muzeum to ponad 110 figur woskowych. Obok postaci autentycznych, jak Charlie Chaplin, Elton John, Angelina Jolie, Barrack Obama, Salvador Dali czy Leonardo da Vinci, znajdziemy też odtworzone postacie i sceny z lubianych baśni i bajek, m. in. Asterixa i Obeliksa, zwierzęta występujące w filmie animowanym „Epoka lodowcowa” czy też bohaterowie „Piratów z Karaibów”. Obowiązkowym wyposażeniem dla każdego odwiedzającego wystawę powinien być dobry aparat – robienie zdjęć z poszczególnymi postaciami jest bowiem darmowe, a kolekcja zdjęć, którymi można pochwalić się znajomym da wszystkim dużo radości i satysfakcjonujących wspomnień.

Możliwość zwiedzania

Godziny otwarcia:

  • lipiec-sierpień – 10:00 – 12:00
  • maj, czerwiec, wrzesień – 10:00 – 18:00
  • październiki – kwiecień – 10:00 – 16:00

Ceny biletów

  • normalny – 18 zł
  • ulgowy - 15 zł
  • grupowe normalne – 15 zł
  • grupowe dla dzieci – 12 zł

Oficjalna strona: http://woskowe.pl/

Polecane obiekty w pobliżu Gabinetu Figur Woskowych w Międzyzdrojach