Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Mola w Międzyzdrojach

Molo w Międzyzdrojach

Międzyzdroje są znaną i lubianą miejscowością nadmorską, która łączy w sobie charakter cichej miejscowości wypoczynkowej i żywego kurortu nadmorskiego, pełnego atrakcji turystycznych. Można tu znaleźć wiele miejsc, gdzie zachwyci nas przyroda, a także ciekawe muzea i parki. Jednym z najpopularniejszych obiektów w Międzyzdrojach jest molo i deptak, który rozciąga się przed nim.

Położenie

Molo w Międzyzdrojach znajduje się w samym sercu miejscowości, na przedłużeniu niewielkiego deptaka i ulicy Morskiej. Prostopadle do mola znajduje się popularny trakt pieszy, a dalej ulica Bohaterów Warszawy – również służąca głównie turystom poruszającym się pieszo czy na rowerach. W ciągu kilkuminutowego spaceru dojdziemy stąd do Gabinetu Figur Woskowych czy na Promenadę Gwiazd.

Historia

Pierwszy pomost pojawił się w mieście w 1885 roku, była to drewniana konstrukcja – pierwsza tego typu w okolicy. Następny obiekt długości 300 metrów powstał tu w 1906 roku. W czasie pierwszej wojny światowej molo zostało zniszczone, a następnie odbudowano je krótsze o ponad 100 metrów. Lata 50-te i 60-te przyniosły zniszczenia zarówno mola, jak i drewnianego pasażu u wejścia.

Obecna konstrukcja

Molo, po którym dzisiaj możemy spacerować zostało oddane do użytku w 1996 roku. Była to konstrukcja o długości 120 metrów, którą w 2004 roku wydłużono o 275 metrów. Ostatni fragment został obniżony, by mogły przy nim cumować statki, tak jak to miało miejsce przed laty. Prace te wykonano z inicjatywy i za pieniądze przewoźnika, który dzisiaj oferuje stąd rejsy wycieczkowe m.in. do niemieckich portów i do Świnoujścia.

Pasaż

Przed wejściem bezpośrednio na molo znajduje się pasaż, w którym, tak jak dawniej, swoje miejsce mają liczne restauracje oraz kawiarnie. Są to jedne z najbardziej popularnych obiektów gastronomicznych w mieście, więc trzeba mieć dużo szczęścia, by znaleźć tu w sezonie wolny stolik. W dolnej części pasażu działa także bardzo popularna dyskoteka. Wypocząć można również bezpośrednio przed pasażem, gdzie w cieniu drzew postawiono ławki. W okolicy jest kilka punktów, gdzie można kupić lody czy gofry, więc jest to idealne miejsce na ich spokojną konsumpcję.

Polecane obiekty w pobliżu Mola w Międzyzdrojach