Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Kawcza Góra w Międzyzdrojach

Noclegi w pobliżu Kawczej Góry w Międzyzdrojach

Kawcza Góra w Międzyzdrojach

Międzyzdroje to miasto leżące nad Morzem Bałtyckim. Stawia ono przede wszystkim na turystykę i rekreację. Dlatego też nie dziwi spora liczba atrakcji turystycznych dostępnych o każdej porze roku. Będąc w tej miejscowości warto wybrać się na wycieczkę w rejon Kawczej Góry.

Czym jest Kawcza Góra?

Jest to jeden z popularniejszych punktów widokowych w tym rejonie. Nazwę wprowadzono kilka lat po wojnie w 1949 roku. Zastąpiono tym samym dotychczasowe niemieckie nazewnictwo (Kaffee-Berg). Wzniesienie posiada wysokość 61 m n.p.m. Na jego zboczu, nad samym klifem usytuowany został punkt widokowy. Ścieżka na Kawczą rozpoczyna się wraz z przekroczeniem bardzo charakterystycznej bramy wiodącej do Wolińskiego Parku Narodowego. Brama ta swoim kształtem przywodzi na myśl pionowo sterczący dziób kutra rybackiego. Podejście jest łatwe i nadaje się dla większości odwiedzających. Na samym szczycie Kawczej usytuowane zostały pamiątkowe obeliski upamiętniające zjazdy leśników.

Najważniejsze, co oferuje Kawcza Góra to piękny i absolutnie niepowtarzalny widok. Warto tam wejść i podziwiać panoramę Zatoki Pomorskiej. Z samego szczytu można dostrzec nie tylko bezkresne morze, plażę, molo w Międzyzdrojach, ale także niemieckie porty.

Rekordowe schody

W drogę powrotną można udać się tą samą drogą lub drewnianymi schodami skierowanymi na plażę. Jednak schody nie będą odpowiednim wyborem dla każdego. Oficjalnie zostały one bowiem uznane za najwyższe i najdłuższe na polskim wybrzeżu. Ich wysokość wynosi 51 metrów, a całkowita długość to 128,5 metra. Zdecydowanie tą trasę warto wybrać jako drogę powrotną, podejście w górę może przerosnąć niejednego turystę. Miejsce to jest niemal idealne na zdjęcia do sesji ślubnej. Dlatego też tak chętnie odwiedzają je młode pary.

Kawcza Góra zlokalizowana jest na wyspie Wolin na obszarze Wolińskiego Parku Narodowego. Od zabudowy miasta dzieli ją niespełna 0,6 km. Dotrzeć tam można wcześniej wspomnianą ścieżką lub schodami wiodącymi z plaży.

Polecane obiekty w pobliżu Kawczej Góry w Międzyzdrojach