Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Rejsy statkiem w Dziwnowie

Noclegi w pobliżu przystani pasażerskiej w Dziwnowie

Rejsy statkiem w Dziwnowie

W Dziwnowie turyści mają możliwość wybrać się na rejs. Statki ''Korsarz'' oraz ''Victoria'' stanowią wierne imitacje statków pirackich. Pierwszy z nich kursuje po Morzu Bałtyckim, drugi natomiast pływa na stałej trasie Dziwnów - Kamień Pomorski. W obu przypadkach rejs trwa około godziny i odbywa się po morzu i porcie.

Rejs statkiem ''Rosa Veneda''

Rejs statkiem ''Rosa Veneda'' to wycieczka dla osób albo cierpliwych albo kochających szum fal i lekkie kołysanie statku na wodzie. Cały rejs trwa około 150 minut, więc nie poleca się go dla rodzin z małymi dziećmi. Główną trasę przepływu stanowi Morze Bałtyckie. W trakcie gorącego okresu, jakim jest szczyt turystycznego sezonu w lipcu i sierpniu statek w rejs wypływa trzykrotnie każdego dnia o godzinach 11.45, 15.45, 19.45. Szczególnie gorąco ten ostatni poleca się wszystkim zakochanym jako miły sposób na spędzenie wieczoru w blasku księżyca.

Łódź RIB

Krótki rejs superszybką łodzią RIB to kurs dla wielbicieli adrenaliny i mocnych wrażeń, bowiem łódka bardzo szybko osiąga prędkość 100 km/h. Co najważniejsze łodzie RIB dają mnóstwo pozytywnych wrażeń i są bezpieczniejsze od wielu standardowych typów motorówek, jakie spotkać możemy na wodnych przystaniach. Wycieczka zaczyna się w przystani pasażerskiej w Dziwnowie i trwa około pół godziny. W sezonie turystycznym wypływają one o każdej pełne godzinie aż do zmroku, pod warunkiem że zebrana zostanie odpowiednia ilość chętnych (zazwyczaj jest to około 6-8 osób).

Co ciekawe łodzie typu RIB początkowo wcale nie miały służyć jakiejkolwiek rozrywce, a jedynie wspomagać wszystkie prace na morzu podczas bardzo trudnych warunków atmosferycznych, gdzie utrudnione staje się użytkowanie tradycyjnego, znacznie wolniejszego typu łodzi.

Informacje dla zwiedzających

Za największą atrakcję całego przepływu, na który zawsze wszyscy pasażerowie czekają z niecierpliwością, jest przepłynięcie kilkunastu kilometrów przejścia, które tworzy się gdy podniesiony zostaje zwodzony most w Dziwnowie. Jeśli mamy nieco szczęścia uda nam się zaobserwować jak dokładnie wygląda cały proces podnoszenia tego ponad 35 tonowego mostu.

W trakcie sezonu turystycznego wycieczki organizowane są nawet kilka razy w ciągu dnia o stałych porach. Ceny i godziny często ulegają zmianie, zatem dla uzyskania wiarygodnych informacji przed rejsem warto skontaktować się z organizatorem pod nr tel. 91 381 30 74.

Polecane obiekty w pobliżu przystani pasażerskiej w Dziwnowie