Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Morąg - oferta noclegu w Morągu i okolice

Gdzie na nocleg w Morągu?

W samym Morągu jest kilka obiektów noclegowych – wśród nich dwa hotele niedaleko Rozlewiska Morąskiego, co jest dogodną lokalizacją dla osób, przyjeżdżających tu obserwować oryginalną przyrodę akwenu. Jeden z hoteli mieści się niedaleko stadionu miejskiego i jeziora Skiertąg. Oprócz tego w Morągu dostępne są apartamenty, np. na ul. Wrzosowej, i domek na ul. Kościuszki, blisko szpitala miejskiego. Z tych obiektów powinny także skorzystać osoby, którym zależy na zwiedzaniu zabytków. Jeden z hoteli na ul. Jagiełły leży nieopodal zamku, kościoła Świętych Piotra i Pawła, a także pałacu Dohnów. Osoby, które chcą skorzystać z plażowania, powinny znaleźć zakwaterowanie w pobliskich miejscowościach – w Bogaczewie, Kretowinach czy Gulbitach nad brzegiem jeziora Narie jest wiele domków letniskowych. Na Półwyspie Kretowiny są także pensjonaty dla osób, które potrzebują wyższego standardu. W pobliskich wioskach, takich jak Stare Bolity, Warny czy Roje, nieco dalej od jeziora Narie, ale nad mniejszymi zbiornikami, zlokalizowane są agroturystyki, które zagwarantują odpoczywającym spokój i ciszę. Morąg przecinają drogi wojewódzkie nr 519 i 527, kursują tu bezpośrednie linie kolejowe, autobusowe PKS, jak i przewoźnicy prywatni.

Informacje o Morągu

Jedna z letnich stolic Warmii i Mazur malowniczo położona między Pojezierzem Olsztyńskim i Pojezierzem Iławskim. Morąg leży w bliskim sąsiedztwie siedliska ptaków wodnych - tzw. Rozlewisko Morąskie oraz w pobliżu jednego z najbardziej urokliwych polskich jezior – jeziora Narie. Początki miasta sięgają jeszcze czasów krzyżackich. Tutaj w 1744 r. w urodził się Johann Gottfried Herder, jeden z wybitnych przedstawicieli niemieckiego Oświecenia, i tutaj w 1807 r. rozpoczęła się kampania napoleońska. Współcześnie Morąg rozwija się jako coraz bardziej znana baza turystyczna z dobrą infrastrukturą wypoczynkową. Mieszkańcy miasta trudnią się także rolnictwem. Morąg leży w pobliżu Olsztyna (50 km) i Ostródy (28 km), w pobliżu drogi ekspresowej S7 (14 km).

Wypoczynek z bocianem białym

Zaledwie kilkanaście kilometrów dzieli Morąg od jednego z najpiękniejszych polskich jezior – Narie. Różnorodna linia brzegowa (zatoki, wyspy, półwyspy), rozbudowana infrastruktura turystyczna i malownicze widoki przyciągają nad akwen wielu turystów. Miłośników fauny i flory wabi natomiast Rozlewisko Morąskie, wokół którego występuje aż 150 gatunków ptaków oraz jezioro Morąg z rezerwatem kormoranów i czapli siwych. Gmina Morąg to tereny gdzie liczne gniazda zakłada bocian biały (w 2010 r. było ich tutaj 144). Liczne szlaki rowerowe to oferta dla tych, którzy chcą spędzić swój urlop aktywnie. W mieście nie brak zabytków – będąc tu warto obejrzeć gotycki ratusz z XV w., w którym rozgrywa się część powieści „Pan Samochodzik i Niewidzialni”, XVI-wieczny pałac Dohnów, w którym znajduje się Muzeum Warmii i Mazur im. J.G. Herdera czy zamek krzyżacki z XIV w. W Morągu mieści się wieża czarownic, w której poddawano torturom kobiety podejrzewane o uprawianie czarnej magii. Wart odwiedzenia jest także kościół Świętych Piotra i Pawła z barokowym i rokokowym wyposażeniem. Będąc w Gminie Morąg na wakacjach, możemy wziąć udział w wielu wydarzeniach, takich jak Jarmark Produktów Regionalnych, Grand Prix „Cztery pory roku” czy bieg „Przebiegnij kilometr, zdobądź złotówkę”.



Strona korzysta z plików cookies w celu poprawy funkcjonowania serwisu. Jeżeli nie zmienisz ustawień, będą one zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.