Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w okolicy Czarnego Stawu w Dusznikach Zdroju

Czarny Staw w Dusznikach Zdroju

Duszniki Zdrój to doskonałe miejsce na spędzenie wakacji, nie tylko ze względu na charakter uzdrowiskowy miejscowości. Znajdziemy tu bowiem wiele wyjątkowych miejsc, które urozmaicą nasz czas i spowodują, że wyjazd okaże się niezwykle udany. Oprócz Parku Zdrojowego, pijalni wód, czy muszli koncertowej, czeka na nas wyjątkowy wypoczynek nad jednym z kilku akwenów wodnych. Szczególnie warto odwiedzić Czarny Staw.

W kształcie serca

Sztuczny akwen wodny powstał na planie serca, już sam ten kształt powoduje, że jest on niecodzienny. Można tu spokojnie wypocząć, zażyć orzeźwiających kąpieli czy też oddać się wędkowaniu. Znajdziemy tu także miejsce do zorganizowania ogniska, a w okolicy położony jest ciekawy obiekty wypoczynkowo – turystyczne. Czarny Staw od końca roku 2009 nosi imię Majora Pilota Czecha Nowackiego, na którego cześć powstała również tablica pamiątkowa. Ten bohater II wojny światowej, brał udział w akcjach w Anglii w ramach Dywizjonu 303 oraz był mieszkańcem Dusznik Zdroju.

Sportowe atrakcje

Dzięki pobliskiej wypożyczalni sprzętu, śmiało możemy szlifować swoje umiejętności w sportach wodnych, spróbować czegoś nowego lub zwyczajnie wypłynąć na staw na rowerkach wodnych. Popularne są tu zwłaszcza kajaki i windsurfing. Dla najmłodszych przygotowano plac zabaw oraz boisko do piłki plażowej. Kąpiele słoneczne nie stanowią problemu dzięki tutejszej plaży, przystosowanej w taki sposób, aby mogli z niej korzystać także niepełnosprawni.

To piękne miejsce, które świetnie nadaje się na niezapomniany wypoczynek i dodaje uroku naszej podróży. Duszniki Zdrój dzięki Czarnemu Stawowi gwarantują niebanalnie spędzony czas oraz typowo letni wypoczynek. Urozmaicona oferta sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie, w szczególności wodnych rozrywek. Czarny Staw nie jest bowiem jedynym akwenem w okolicy. Znajduje się tu również Zielony Staw, a także liczne potoki. Te wodne kanały i zbiorniki wspaniale nadają się na spływy kajakowe i pontonowe. To jeden z bardziej interesujących kierunków wypoczynkowych na południu Polski.

Polecane obiekty w okolicy Czarnego Stawu w Dusznikach Zdroju