Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Dworek Chopina w Dusznikach Zdroju

Noclegi w pobliżu Dworku Chopina w Dusznikach Zdroju

Dworek Chopina w Dusznikach Zdroju

Ziemia Kłodzka słynie z dużej liczby uzdrowisk. Specyficzny mikroklimat i wody mineralne od lat przyciągają tu kuracjuszy i wczasowiczów. Jednym z takich kurortów są Duszniki Zdrój. Zalety tego miejsca znane są już od dawna. Już król pruski Fryderyk Wilhelm III, doceniał zdrowotne właściwości wód. Lecznicze uzdrowiska to nie jedyne powody, dla których warto odwiedzić to miasto. Jednym z ciekawszych zabytków jest Dworek Chopina.

Muzyczna podróż

Odwiedzając Ziemię Kłodzką warto wybrać się na wycieczkę śladami wielkich kompozytorów. W 1823 roku przebywał tutaj Felix Mendelsohn – Bartholdy, a w 1826 roku Fryderyk Chopin. Młody pianista przybył do Dusznik ze swoją matką, aby podleczyć wątłe zdrowie. Codzienne spacery i obowiązkowe picie wód nudziło młodego chłopaka, dlatego w cieniu drzew w parku zdrojowym zaczął dawać koncerty. Chcąc upamiętnić to wydarzenie stworzono Dworek im. Fryderyka Chopina w miejscu gdzie koncertował. Obok dworku ustawiono obelisk przedstawiający popiersie artysty, a przed drzwiami teatru stoi jego pomnik.

Od wielu już lat w dworku organizowane są koncerty fortepianowe. Sierpniowy Międzynarodowy Festiwal Chopinowski przyciąga wielu muzyków z całego świata. Po raz pierwszy odbył się on w 1946 roku w 120 rocznicę pobytu Chopina w Dusznikach. Budynek, który obecnie nosi nazwę Dworku Chopina powstał w 1802 roku i pełnił rolę teatru zdrojowego. Dzisiaj jest to obiekt doskonale znany muzykom. W salach dworku organizowane są warsztaty dla młodych artystów, a także wystawiane sztuki teatralne. Dworek od lat już stanowi swoiste centrum Dusznik. Dodatkowo jest najstarszym budynkiem w Dusznikach Zdroju. W pobliżu budynku znajduje się piękna fontanna, barwnie podświetlana. Wokół rozbrzmiewa muzyka, oczywiście ta która wszystkim kojarzy się z Chopinem.

Zwiedzanie

Cały park zdrojowy, z dworkiem i fontanną to ulubione miejsce spacerów kuracjuszy i wycieczkowiczów. Dworek Chopina można zwiedzać codziennie od godziny 10.00 do 17.00 po wykupieniu biletu za symboliczną złotówkę. Będąc W Dusznikach Zdroju koniecznie trzeba wstąpić do dworku i zobaczyć to niezwykłe miejsce związane z pobytem Chopina w tym mieście. Warto obejrzeć pamiątki i wsłuchać się w dźwięki muzyki, tej samej która kiedyś rozbrzmiewała w parku zdrojowym. Szczegóły dotyczące zwiedzania obiektu można poznać na stronie internetowej www.dusznikizdroj.com.pl.

Polecane obiekty w pobliżu Dworku Chopina w Dusznikach Zdroju