Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Kolorowa fontanna w Dusznikach Zdroju

Noclegi w pobliżu Kolorowej fontanny w Dusznikach Zdroju

Kolorowa fontanna w Dusznikach Zdroju

Duszniki Zdrój to doskonałe miejsce na spędzenie kilku dni wyjątkowego wypoczynku. Miejscowość położona jest w województwie dolnośląskim, w dolinie rzeki Bystrzycy Dusznickiej. Oddziela ona Góry Bystrzyckie od Orlickich. Oprócz tego Duszniki Zdrój znane są przede wszystkim ze względu na swój uzdrowiskowy charakter. Tu bowiem znajduje się malowniczy Park Zdrojowy oraz kilka innych atrakcji. Jedną z nich jest kolorowa fontanna.

Kolorowy spektakl

Wielobarwne widowisko jest możliwe do zobaczenia w okresie od wiosny do późnej jesieni. Wieczorne spektakle łączą w sobie fajerwerki barw, choreografię wodną i muzyczną. Na moment spektaklu każdego wieczoru czekają nie tylko mieszkańcy, ale i zaciekawieni turyści, dla których to magiczne widowisko. Kolorowe spektakle fontanny mają miejsce o różnych godzinach w zależności od miesiąca:

  • maj, czerwiec, lipiec godz. 22:00
  • sierpień godz. 21:30
  • wrzesień, październik godz. 20:30

3 minutowy pokaz porywa publiczność swoją spektakularnością. Tu słup wody sięga aż 45 metrów. Kolorowa Fontanna to jedna z czterech fontann w Parku Zdrojowym, jednak jako jedyna posiada cały układ artystyczny. Kolorowe widowisko możemy też oglądać o godzinie 16:00, kiedy to odbywa się mały spektakl. Natomiast w trakcie Festiwalu Chopinowskiego, który odbywa się w Dusznikach Zdroju pokaz organizowany jest kilka razy dziennie.

Symbol miasta

Najwyższa fontanna w Polsce to nie tylko okazja do obejrzenia jej artystycznego przekazu. Na co dzień służy turystom w celu ochłodzenia się i wypoczynku. Znajduje się bowiem w strategicznym miejscu parku, nieopodal muszli koncertowej i pijalni wód. Wszystko to powoduje, że podczas spaceru możemy obejrzeć każde z tych miejsc i skorzystać z pełnej oferty atrakcji w okolicy, a tych w Dusznikach Zdroju nie brakuje. Takie urozmaicenie czasu, podczas każdej podróży jest wskazane i gwarantuje niezapomniane wspomnienia. Kolorowa Fontanna to jedna z wielu form artystycznych w okolicy, z która warto się zapoznać. Pamiętajmy, że fontanna działa tylko przez kilka miesięcy w roku i naprawdę warto zobaczyć to wspaniałe widowisko.

Polecane obiekty w pobliżu Kolorowej fontanny w Dusznikach Zdroju