Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Radków - oferta noclegu w Radkowie i okolice

Oglądasz Radków (Radków / kłodzki / dolnośląskie).
Czy chodziło Ci o:

Baza noclegowa - Radków

Turyści przybywający do Radkowa mogą wybierać spośród różnych możliwości noclegowych. W mieście najwięcej znajdziemy agroturystyk – mieszczą się one na przedmieściach przy ul. Leśnej i nad Zalewem Radkowskim. To dogodne obiekty dla tych, którzy chcą odpocząć od miejskiego szumu i wypocząć nad zalewem. Jedyne domki letniskowe w miejscowości zlokalizowane są także nad brzegiem zbiornika. Wyszukamy tam również ośrodki wypoczynkowe, które umiejscowione są jeszcze bliżej centrum - przy ul. Słonecznej i w samym rynku, gdzie są także droższe apartamenty i pokoje gościnne. To dobre miejsca dla osób, mających w planie także zwiedzanie miasta. Tanie agroturystyki rozlokowane są jeszcze w pobliskim Ratnie Górnym, Wambierzycach czy Ścinawce Górnej. Przez Radków przebiega droga wojewódzka nr 387, mamy tu kilka możliwości dojazdu: od strony Kłodzka, Wałbrzycha, Kudowy-Zdroju i z Czech. Dojedziemy także pociągiem do Kłodzka, a stamtąd komunikacją miejską lub też autobusami PKS z Nowej Rudy czy Kudowy-Zdroju.

Radków – Dolnośląskie duchy, góry i zalewy

Przy wjeździe do miasta stoi pomnik starego mężczyzny, podpierającego się kosturem. To Liczyrzepa, legendarny Duch Gór, który miał przepowiedzieć, że w tym miejscu w przyszłości ludzie chętnie się będą zatrzymywać. Starzec miał rację – do Radkowa, położonego u stóp Szczelińców w województwie dolnośląskim lubią przyjeżdżać turyści. Czeka tu na nich nie tylko górska przygoda w Górach Stołowych, ale i Zalew Radkowski z miejscem do kąpieli oraz liczne zabytki. Oprócz turystyki w mieście rozwija się także drobny przemysł i działają kamieniołom a z nim zakłady kamieniarskie. Radków leży przy drodze nr 387 w pobliżu Polanicy-Zdroju (13 km), Kłodzka (22 km) Kudowy-Zdroju (27 m) i Wałbrzycha (45 km).

Z Radkowa śladami Goethego

Na wędrowców czekają tu liczne szczyty do zdobycia, w tym Szczeliniec Wielki (919 m n.p.m.), czyli najwyższy szczyt w Górach Stołowych, należący do Korony Gór Polski. Najwyższym jego punktem jest Fotel Pradziada z punktem widokowym, do którego prowadzą metalowe schody. Na górze był J.W. Goethe i pruscy królowie – Fryderyk Wilhelm II i III. Kolejnym ciekawym miejscem są Radkowskie Skały, składające się z ciągu baszt, filarów i szczytów rozdzielonych żlebami. Pod nimi rozciąga się malownicza „Szosa stu zakrętów”, którą można podziwiać z góry. Można także wejść do skalnego labiryntu – Błędnych Skał, stworzonych przez działanie wody i wiatrów w piaskowych skałach. Na zmęczonych wędrowców czeka źródlana woda w Zalewie Radkowskim, gdzie można się wykąpać, wypożyczyć sprzęt wodny i udać się w rejs po zalewie czy odpocząć na brzegu. Warto także zwiedzić samo miasto – jest tutaj renesansowy ratusz z XVI w., rynek z zabytkowymi kamieniczkami czy kościół św. Doroty z barokowym wystrojem wnętrza. W miejscowości i jej okolicy można wziąć udział w ciekawych wydarzeniach i imprezach, takich jak Festiwal Kwiatów, Święto Lipy, Festyn Jakubowy czy Radkowski Kabaretowy Zalew Śmiechu.