Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Nadbałtycka promenada w Mielnie

Noclegi w okolicy nadbałtyckiej promenady w Mielnie

Nadbałtycka promenada w Mielnie

Mielno to jeden z popularniejszych kurortów nad Morzem Bałtyckim w Polsce. Od XIX wieku już rozwija się bardzo prężnie a dzisiaj stanowi bardzo atrakcyjne miejsce dla wszystkich turystów. Jest to połączenie wypoczynku i świetnej zabawy wraz z wieloma atrakcjami. Główną atrakcją jest oczywiście Morze Bałtyckie. W Mielnie została również wybudowana Promenada Nadbałtycka, która cieszy się ogromna popularnością. Początkowo miało to być zabezpieczenie przed przesuwającą się w głąb lądu linią brzegową i zagrożeniem powodzi, jednak dzisiaj jest to jedno z miejsc, gdzie spotkamy całe mnóstwo turystów. Jest to miejsce idealne na dłuższy spacer oraz wypoczynek. Promenada, która powstała już w 1908 roku stanowi dzisiaj jedno z najbardziej znanych miejsc w całym Mielnie ze względu na cudowne widoki, które się rozpościerają z tego miejsca (szczególnie podczas zachodu słońca) ale także przez znakomicie rozbudowaną infrastrukturę turystyczną w jej okolicy.

Co znajdziemy na promenadzie i w okolicy?

Oprócz tego, że można przechadzając się podziwiać przepiękne, morskie krajobrazy, to promenada stanowi jedną z główniejszych ulic miasta. To przy promenadzie znajduje się całe mnóstwo ośrodków noclegowych, hoteli i restauracji. Początkowo był to tylko zwykły grzbiet spacerowy dla turystów, który miał jednocześnie zabezpieczać brzeg przed zmianą linii brzegowej, jednak dzisiaj życie Mielna toczy się także tutaj, dzięki powstałej wzdłuż promenady nadbałtyckiej bazy gastronomiczno-noclegowej.

Trasa promenady

Promenada spacerowa rozpoczyna swój bieg w centrum Mielna i prowadzi aż do głównego zejścia na plażę. Mniej więcej w środku znajduje się wyjątkowy pomnik morsa, który jest całkiem popularny w tym miasteczku. Dlaczego jeszcze warto przejść się na spacer tędy wieczorem, ponieważ dopiero wtedy panorama nabiera dodatkowego uroku. Przepiękne latarnie, które oświetlają całą trasę, czynią ją naprawdę wyjątkową a zarazem nawet nocne spacery będą całkowicie przyjemne i klimatyczne.

Wejście na Promenadę Nadbałtycką jest całkowicie darmowe i nie ma żadnych ograniczeń czasowych, w których ten obiekt byłby tylko otwarty. Dzięki temu wielu turystów decyduje się na spacery po promenadzie nie tylko podczas zachodu słońca, ale także porą nocną.

Polecane obiekty w okolicy nadbałtyckiej promenady w Mielnie