Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Dom Rybaka we Władysławowie

Noclegi w okolicy Domu Rybaka we Władysławowie

Dom Rybaka we Władysławowie

Dom Rybaka we znajdujący się we Władysławowie jest jedną z najczęściej odwiedzanych przez turystów atrakcji. Budynek znajduje się przy ulicy Hallera 19.

Historia Domu Rybaka oraz wieży widokowej

Dom Rybaka powstawał w latach 1953-1956. To największa socrealistyczna budowla jaka powstała w tym okresie w nadmorskiej części Kaszub. Już podczas trwania prac budowlanych budynek wzbudzał pewne kontrowersje, a to za sprawą swoich imponujących rozmiarów oraz przepychu z jakim był urządzany. Z założenia dom miał służyć rybakom, jednakże w rzeczywistości budowla mogła ich onieśmielać. Na terenie budynku znajdowały się między innymi: imponujący hol, nowoczesna kuchnia, część garmażeryjna, a także łaźnie parowe oraz różnego rodzaju wanny. Na terenie obiektu znajdowała się również biblioteka oraz kino, działał tam również hotel. Budowa budynku kosztowała horrendalną wówczas kwotę ponad 20 mln złotych. Obecnie Dom Rybaka jest siedzibą Urzędu Miasta.

Wieża widokowa

Do Domu Rybaka przylega wieża widokowa, na którą warto się wybrać przebywając we Władysławowie. Wieża mierzy ponad 60 metrów, turyści podczas jej zwiedzania mogą korzystać z dwóch tarasów. Pierwszy z nich jest usytuowany na wysokości 45 m n. p.m., drugi natomiast – nazywany Kulą – znajduje się na wysokości 63 m n. p.m. – z wyższego z tarasów równocześnie może korzystać kilka osób. Z tarasów można podziwiać panoramę Władysławowa, a także pobliską Mierzeję Helską. Wewnątrz wieży znajdują się lornetki, dzięki którym można zobaczyć nawet bardzo oddalone od Władysławowa punkty (w czasie sprzyjających warunków pogodowych można podziwiać m. in. Gdynię).

Muzeum Motyli

Muzeum jest atrakcją, która również mieści się w wieży widokowej, jest usytuowana na trzecim piętrze. Osoby zwiedzające wystawę mają możliwość podziwiania ponad 70 gablot, w których znajduje się kilka tysięcy okazów. Wśród nich znajdują się przede wszystkim motyle, można tam podziwiać także chrząszcze, straszyki, skorpiony, czy pająki. W czasie zwiedzania ekspozycji można zobaczyć nie tylko owady, lecz również różne monety oraz zabawki. Osoby interesujące się życiem owadów z pewnością zainteresują filmu opowiadające o życiu motyli. Muzeum Motyli działa w Wieży Widokowej przy Domu Rybaka już od 2000 roku.

Przydatne informacje

Wieża widokowa jest czynna codziennie w okresie od kwietnia do grudnia. W okresie wakacyjnym (lipiec – sierpień) można ją zwiedzać w godzinach 9-21. Ceny biletów:

Taras dolny:

  • Bilet ulgowy – 6, 5 zł
  • Bilet normalny – 8, 5 zł

Taras górny (w cenie wejście również na taras dolny):

  • Bilet ulgowy – 12 zł
  • Bilet normalny - 15 zł

Warto odwiedzić stronę internetową obiektu: http://www.wieza.wladyslawowo.pl

Polecane obiekty w okolicy Domu Rybaka we Władysławowie