Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu szlaków turystyczych w Zwardoniu

Szlaki turystyczne ze Zwardonia

Zwardoń niewielka miejscowość to położona w województwie śląskim pomiędzy trzema przełęczami: Przysłop, Zwardońską oraz Graniczną, której największą atrakcją turystyczną jest Stacja Narciarska Zwardoń Ski, jednak miłośnicy pieszych wycieczek również nie powinni narzekać z uwagi na kilka niezwykle ciekawych szlaków turystycznych, które są bardzo malownicze i zróżnicowane pod względem długości trasy.

Szlaki turystyczne ze Zwardonia

Przez Zwardoń przebiegają trzy szlaki w kolorze czerwonym, czarnym oraz niebieskim. Szlak czerwony prowadzi na Wielką Rajczę przez Skalankę, a także do Soli przez Rachowiec. Pierwsza propozycja jest dosyć czasochłonna, ponieważ w celu dostania się na Wielką Rajczę należy liczyć się z ponad 4-godzinnym marszem. Z kolei szlak biegnący do Soli wymaga poświęcenia około 2,5 godziny, z czego w ciągu godziny można dostać się na Rachowiec. Szlak niebieski prowadzi do Koniakowa i na Baranią Górę, jest to najdłuższy szlak i w celu jego pokonania należy liczyć się z około 6-godzinną wędrówką. Jeśli chodzi natomiast o szlak czarny to stanowi on łącznik do szlaku czerwonego prowadzącego na Rachowiec i przebiega obok Schroniska PTTK w Zwardoniu.

Szlak ze Zwardonia na Wielką Rajczę

Z pewnością jednym z najciekawszych szlaków jest ten prowadzący ze Zwardonia na Wielką Rajczę, która usytuowana jest na wysokości 1236 m n.p.m. Na Wielką Rajczę można dostać się dwoma drogami – szlakiem czerwonym lub szlakiem niebieskim. Pierwszy szlak prowadzi przez Beskid Wrzeszcz oraz Wielki Przysłop, natomiast niebieski przebiega obok Oźnej i Jaworzyny. Licząc na przepiękne widoki, warto wybrać się drugą trasą, która w porównaniu z czerwoną jest nieco dłuższa. Szlak niebieski zwany jest Szlakiem Partyzantów, a jego historia sięga czasów okupacji niemieckiej. W czasach II wojny światowej szlakiem tym przedzierali się polscy partyzanci, jednak z czasem dokonano wyrębu lasu, przez co na jego trasie nie znajduje się zbyt wiele drzew.

Szlak ze Zwardonia do Soli

Bardzo ciekawy szlak, którym warto się przejść jest prowadzący ze Zwardonia do Soli przez Wielką Rycerzową. Na Halę wzdłuż granicy prowadzi czerwony szlak, na którego trasie można podziwiać przepiękne hale roztaczające się wokół.

Polecane obiekty w pobliżu szlaków turystyczych w Zwardoniu